Powstała Polska Wirtualna Orkiestra Dęta - wśród muzyków tczewianie

  • 24.04.2020, 09:24 (aktualizacja 24.04.2020, 10:05)
  • Redakcja
Powstała Polska Wirtualna Orkiestra Dęta - wśród muzyków tczewianie fot. youtube

Podziel się:

Oceń:

Muzycy Tczewskiej Harcerskiej Orkiestry Dętej wzięli udział w niezwykle ciekawej inicjatywie, która zgromadziła ponad dwustu utalentowanych instrumentalistów z całego świata.

W ramach współpracy online, 254 muzyków wykonało i nagrało utwór "Taniec Eleny" autorstwa Michała Lorenca z filmu "Bandyta". O szczegółach inicjatywy mówi dyrygent Harcerskiej Orkiestry Dętej Magdalena Kubicka-Netka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Utwór Michała Lorenca "Taniec Eleny" z filmu "Bandyta" został nagrany w ramach Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej w kwietniu 2020 roku. Aranżacji na orkiestrę dętą dokonał Leszek Mieczkowski.

Pomysłodawcą PWOD oraz wirtualnym dyrygentem orkiestry jest Dariusz Krajewski (Prezes SPOD), a Orkiestra działa w ramach Stowarzyszenia Polskie Orkiestry Dęte.

Nagrania utworu dokonano w czasie zagrożenia epidemicznego - pandemii SARS COV-19. W nagraniu wzięło udział 254 osoby z Polski, a także Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hong Kongu.

Partnerem PWOD jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Utwór pochodzi z katalogu PWM i został wydany w ramach serii Biblioteka Orkiestr Dętych. Partnerem Medialnym PWOD jest Grupa Polska Press.

- SPOD Stowarzyszenie Polskie Orkiestry Dęte

 

Wynik wirtualnej współpracy muzyków z całego kraju można zobaczyć poniżej. 

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe