W kwietniu sesje rady powiatu oraz rady miasta odbędą się zdalnie

  • 27.04.2020, 10:48 (aktualizacja 27.04.2020, 15:07)
  • Redakcja / Tv Tetka
W kwietniu sesje rady powiatu oraz rady miasta odbędą się zdalnie fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

W marcu z powodu epidemii koronawirusa sesje rady powiatu oraz rady miasta zostały odwołane. Teraz, po raz pierwszy w historii, odbędą się zdalnie.

Na wtorek, 28 kwietnia zaplanowano sesję rady powiatu. Jak mówi przewodniczący Marek Modrzejewski, przeprowadzenie głosowania korespondencyjnego stanowi niemałe wyzwanie: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Radni dużo wcześniej otrzymali już wszystkie materiały, jakie będą przedmiotem nadchodzących obrad. Każdy miał też możliwość zadawania pytań w formie elektronicznej. W trybie zdalnym również odbywać się będzie praca komisji. Ostatnia część to internetowa transmisja, podczas której przedstawione zostaną wyniki głosowania nad poszczególnymi punktami porządku obrad. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sesja rady miejskiej, również zdalnie, odbędzie się dwa dni później - w czwartek, 30 kwietnia. Na sali obrad będą tylko: przewodniczący, szefowie klubów radnych, a także osoby, których materiał będzie opiniowany. W drugiej części sesji nastąpi telefoniczne łączenie ze wszystkimi radnymi. O szczegółach mówi przewodniczący rady miasta Zenon Drewa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sesja będzie transmitowana w internecie. W porządku obrad jest m.in. pakiet trzech uchwał pomocowych dla przedsiębiorców, będących rozszerzeniem i uzupełnieniem tzw. pakietu prezydenckiego, czyli ulg zaproponowanych przedsiębiorcom przez prezydenta Tczewa 23 marca.


Więcej na ten temat w materiale Krzysztofa Repińskiego w telewizji Tetka:

 

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe