Wiosną remonty nawierzchni dróg powiatowych

  • 27.04.2020, 15:09 (aktualizacja 27.04.2020, 16:08)
  • Redakcja / Tv Tetka
Wiosną remonty nawierzchni dróg powiatowych fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Jeszcze tej wiosny zostaną wyremontowane nawierzchnie na blisko 40 kilometrach dróg powiatowych. Zadanie, które obejmie dziesięć odcinków dróg, zostało oszacowane na 5,2 mln złotych i jest objęte 50-procentowym dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Nawierzchnie będą wyremontowane metodą "slurry seal", czyli technologią polegającą na wypełnianiu nierówności, kolein oraz wykonaniu cienkiej nakładki półpłynną mieszanką mineralno-emulsyjną. Zadanie dotyczy odcinków dziesięciu dróg - czterech w Gminie Tczew, trzech w gminie Subkowy, trzech w gminie Pelplin oraz jednej w gminie Morzeszczyn. O szczegółach i otrzymanym dofinansowaniu mówi starosta tczewski Mirosław Augustyn:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdaniem władz powiatowych, dzięki zastosowaniu technologii "slurry seal", nawierzchnia ma pozostać solidna, przydatna do użytku i bezpieczna na czas nie krótszy niż 8-10 lat. Istotne jest też to, że okres wyłączenia drogi z użytkowania, niezbędny do załatania dziur lub regeneracji nawierzchni, jest redukowany do minimum.

Zadanie zostało oszacowane na 5,2 mln złotych, z czego 50% pokryje dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała część pochodzi, po połowie, ze środków powiatu oraz samorządów gminnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W gminie Tczew nawierzchnia będzie wyremontowana m.in. w Tczewie od skrzyżowania przy Fleksie do Czatków włącznie, a także na drodze z Sobowidza do Rukosina oraz z Godziszewa do Damaszki i do Boroszewa. 

 

Gmina Tczew drogi relacji:

Krzywe Koło – Koźliny – Tczew

Sobowidz - Rukosin

Godziszewo – Damaszka

Damaszka – Boroszewo

 

Gmina Subkowy drogi relacji:

Radostowo – Subkowy PKP

Gorzędziej – Rybaki – Gręblin

Subkowy – Mała Słońca

 

Gmina Pelplin drogi relacji:

Klonówka – Rajkowy – Rudno

Rywałd – Klonówka – Pelplin

Gorzędziej – Rybaki - Gręblin

 

Gmina Morzeszczyn drogi relacji:

Barłożno – Kierwałd


Więcej na ten temat w materiale Krzysztofa Repińskiego w telewizji Tetka.

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe