Ruszyły zgłoszenia do konkursu gwary kociewskiej, który w tym roku odbędzie się on-line

  • 28.04.2020, 08:10 (aktualizacja 28.04.2020, 12:23)
  • Redakcja
Ruszyły zgłoszenia do konkursu gwary kociewskiej, który w tym roku odbędzie się on-line fot. Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie

Podziel się:

Oceń:

Tegoroczny konkurs miał się odbyć na początku kwietnia. Z powodu epidemii koronawirusa został jednak przesunięty na później i jest organizowany w zupełnie nowej formule.

Zapraszamy do udziału w konkursie gwary kociewskiej. W tym roku konkurs odbędzie się on-line. Celem konkursu jest podtrzymywanie i popularyzacja gwary kociewskiej oraz promocja twórczości, tradycji i dziedzictwa kulturowego Kociewia. Konkurs stwarza recytatorom okazję do wypowiedzi artystycznej, a także pogłębia znajomość i wrażliwość na literaturę kociewską. 

- Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie, Piotr Łaga opowiedział nam, jak w tym roku będzie przebiegał konkurs i na jakich, nowych warunkach został przeniesiony do internetu: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W jakich kategoriach będą startować uczestnicy? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnicy oceniani będą w 5 kategoriach:

  • Kategoria I: dzieci przedszkolne i zerówki
  • Kategoria II: uczniowie klas I - III szkoły podstawowej
  • Kategoria III: uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej
  • Kategoria IV: uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej
  • Kategoria V: uczniowie szkół ponadpodstawowych, osoby dorosłe
     

Konkurs polega na nagraniu audio-video (np. za pomocą smartfonu) wybranego utworu w gwarze kociewskiej o długości od 90 do 120 sekund. Uczestników obowiązuje pamięciowe opanowanie tekstu. Należy zaprezentować jeden utwór - prozę, poezję lub gadkę (całość utworu lub wybrany fragment dopasowany do regulaminowej długości filmu).

Gotowy film wraz z kartą zgłoszenia (załącznik do regulaminu) należy przesłać do Miejskiego Ośrodka Kultury mailem na adres: [email protected] do 7 maja 2020 r. do godz. 15.00.

 

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.mok.pelplin.pl.

fot. Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe