Z prezydentem Tczewa o przeprowadzeniu wyborów przez Pocztę Polską i porządku obrad zdalnej sesji Rady Miasta [ROZMOWA]

  • 28.04.2020, 10:24 (aktualizacja 28.04.2020, 13:43)
  • Redakcja
Z prezydentem Tczewa o przeprowadzeniu wyborów przez Pocztę Polską i porządku obrad zdalnej sesji Rady Miasta [ROZMOWA] fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

28 kwietnia w naszym studiu gościliśmy prezydenta miasta. Mirosław Pobłocki mówił m.in. o kwestiach związanych ze zbieraniem przez Pocztę Polską danych wyborców w ramach organizacji korespondencyjnych wyborów na prezydenta RP. Prezydent Tczewa odniósł się też do głosowań, które znalazły się w porządku obrad pierwszej zdalnej sesji Rady Miasta, w tym pomocy dla przedsiębiorców i lokalnych inwestycji. Na koniec zapytaliśmy, jak przebiega dystrybucja środków ochronnych zakupionych przez władze miasta.

Mirosław Pobłocki odniósł się do przygotowań majowych korespondencyjnych wyborów na prezydenta RP. Zgodnie z założeniami rządu mają one zostać przeprowadzone z pomocą Poczty Polskiej. Operator pocztowy 22 kwietnia uzyskał od Ministerstwa Cyfryzacji dane PESEL wyborców. Poczta zwracała się o spisy wyborców również do władz samorządowych, które nie widziały podstaw prawnych do wydania danych osobowych: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapytaliśmy prezydenta, jakie kwestie będą przedmiotem głosowań podczas pierwszej w historii Tczewa, zdalnej sesji Rady Miasta. W porządku obrad zawarto m.in. uchwały dotyczące wsparcia dla przedsiębiorców, którzy ponoszą straty w związku z epidemią:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Całą rozmowę z prezydentem Tczewa zamieszczamy poniżej:

loadingŁaduję odtwarzacz...


Jeżeli macie pytania do prezydenta prześlijcie je do nas na [email protected], SMS 733 11 12 13 lub przez Facebooka. Kolejna audycja, w której gościć będziemy Mirosława Pobłockiego zaplanowana jest na wtorek 5 kwietnia (około godz. 9:40). 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe