Wisła wysycha. Poziom wody z dnia na dzień jest coraz niższy

  • 29.04.2020, 11:43 (aktualizacja 29.04.2020, 15:39)
  • Redakcja
Wisła wysycha. Poziom wody z dnia na dzień jest coraz niższy foto. TeTka

Podziel się:

Oceń:

Długotrwały brak opadów deszczu oraz sucha i bezśnieżna zima przyczyniły się do znacznego obniżenia poziomu wody w Wiśle.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej od 1 maja wprowadza nowy typ bezstopniowego ostrzeżenia hydrologicznego, czyli tak zwanego ostrzeżenia przed suszą hydrologiczną. W związku z trudną sytuacją w kraju, także Wody Polskie podejmują działania mające na celu minimalizowanie skutków suszy. O sytuacji na Wiśle i poziomie wody w rzece mówi Bogusław Pinkiewicz z zespołu ds. komunikacji społecznej i edukacji wodnej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czy możliwe jest przywrócenie stanu wody do poziomu, jaki występuje w latach z umiarkowanymi opadami?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poziom Wisły opada już od ponad miesiąca i jeśli nie będzie umiarkowanych i stabilnych opadów deszczu przez dwa miesiące, sytuacja nie ulegnie poprawie. Prognoza pogody nie wskazuje jednak na tak długotrwałą zmianę.

 

Na dolnym odcinku Wisły przewidywane są wahania stanów wody w strefie stanów niskich, w Tczewie w strefie stanów średnich. Na rzekach Przymorza, rzekach uchodzących do Zalewu Wiślanego i do Zatoki Gdańskiej przewidywane są wahania stanów wody w strefie stanów średnich i niskich, lokalnie z tendencją wzrostową. Na dopływach dolnej Wisły stany wody będą się układać w strefie stanów średnich i niskich.

- Intytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe