Już wkrótce Narodowe Muzeum Morskie będzie ponownie otwarte. Także Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie

  • 29.04.2020, 14:24 (aktualizacja 30.04.2020, 19:09)
  • Redakcja
Już wkrótce Narodowe Muzeum Morskie będzie ponownie otwarte. Także Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Otwieranie NMM oraz jego wszystkich oddziałów będzie następować etapami. Najpierw do obiektów wrócą pracownicy, a w połowie maja zwiedzający. Na jakich zasadach?

 

Otwarcie naszego muzeum nastąpi w dwóch fazach.

I faza obejmować będzie otwarcie muzeum dla pracowników. Jako pierwsze otwarte zostaną biura w siedzibie muzeum - Spichlerzach na Ołowiance (04.05). Następnie otwarte zostaną biura w Ośrodku Kultury Morskiej (07.05) i jako ostatnie - biura Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków (13.05).

Rozpoczęcie II fazy planujemy na 16 maja. Otwarcie dla zwiedzających odbędzie się stopniowo i rozpocznie się od otwarcia sal muzealnych siedziby głównej NMM - Spichlerzy na Ołowiance. Stopniowo otwierać będziemy resztę oddziałów, w tym statki muzealne – statek-muzeum „Sołdek” w Gdańsku oraz „Dar Pomorza” w Gdyni.

- Aleksandra Pielechaty, NMM

 

W środę, 29 kwietnia szef rządu poinformował o szczegółach II etapu luzowania obostrzeń wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział otwieranie od 4 maja niektórych instytucji kultury, takich jak muzea, galerie sztuki i biblioteki. O tym, jakie decyzje podjęły władze Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku mówi Aleksandra Pielechaty z działu promocji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W związku z pandemią wiele zaplanowanych przez muzeum wystaw i wydarzeń trzeba było odwołać. Także w tczewskich oddziałach. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

16 maja miała odbyć się Europejska Noc Muzeów. Zwykle tego dnia muzea i galerie przygotowują specjalne atrakcje dla wszystkich odwiedzających, a instytucje otwarte są do późnych godzin nocnych. Z powodu epidemii w tym roku Noc Muzeów nie odbędzie się w takiej formule. Czy Narodowe Muzeum Morskie ma jakiś alternatywny pomysł na organizację tego wydarzenia? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecnie, obok działań zmierzających do zapewnienia wszystkim pracownikom środków ochrony, opracowywane są też wewnętrzne procedury bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego zarówno dla pracowników muzeum jak i dla zwiedzających.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe