Odbyła się pierwsza zdalna sesja rady powiatu

  • 29.04.2020, 15:58 (aktualizacja 30.04.2020, 16:11)
  • Redakcja / Tv Tetka
Odbyła się pierwsza zdalna sesja rady powiatu fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Kwietniowa sesja rady powiatu została zrealizowana w trybie korespondencyjnym. Obrady polegały na podsumowaniu decyzji, jakie radni wcześniej przesłali do starostwa.

We wtorek, 28 kwietnia na sali obrad był jedynie obecny przewodniczący rady Marek Modrzejewski oraz dwie osoby zajmujące się obsługą techniczną. Porządek obrad obejmował sprawozdania i jedenaście uchwał. Całość podsumowania była transmitowana w internecie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do realizacji przyjęto dziesięć z jedenastu uchwał, w tym sześć jednogłośnie. Dotyczyły one m.in. przyznania dotacji na prace konserwatorskie, pomocy osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych, a także określenia zadań PFRON-u. Ponadto radni wyrazili zgodę na sprzedaż miastu Tczew nieruchomości położonej przy ulicy Grunwaldzkiej. Przegłosowano również korektę tegorocznego budżetu.

Uchwała, która nie została przyjęta dotyczyła przekazaniu miastu Tczew sprzętu z przeznaczeniem na bieżące utrzymanie dróg. Sprzęt oszacowany na blisko 30 tysięcy złotych należał do zlikwidowanego niespełna pięć lat temu Powiatowego Zarządu Dróg. 


Więcej o zdalnej sesji rady powiatu w materiale Krzysztofa Repińskiego w telewizji Tetka.

 

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe