U lekarza Kociewskiego Centrum Zdrowia wykryto koronawirusa. Jak wygląda teraz praca szpitala? [AKTUALIZACJA]

  • 29.04.2020, 16:08 (aktualizacja 30.04.2020, 20:41)
  • Redakcja
U lekarza Kociewskiego Centrum Zdrowia wykryto koronawirusa. Jak wygląda teraz praca szpitala? [AKTUALIZACJA] fot. Izabela Deptulska

Podziel się:

Oceń:

W Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim wykryto przypadek koronawirusa. Zakażony jest lekarz ginekolog. Pacjentki, które wymagają hospitalizacji powinny zgłaszać się teraz do szpitali w Malborku. Kwidzynie, Trójmieście oraz Tczewie. 

 AKTUALIZACJA, 30 KWIETNIA 

fot. Kociewskie Centrum Zdrowia


29 KWIETNIA 

Komunikat dotyczący pacjentek ginekologicznych! 

W związku ze stwierdzeniem zakażenia COVID-19 u jednej z osób personelu lekarskiego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Kociewskim Centrum Zdrowia od dnia 29 kwietnia 2020 r. do odwołania zostały wstrzymane przyjęcia pacjentek do szpitala. Trwa obecnie wywiad epidemiologiczny wśród personelu i pacjentek.
Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerem:

  • 58 774 94 60,
  • 58 774 94 61.

Będziemy na bieżąco informować o sytuacji w szpitalu.

- Kociewskie Centrum Zdrowia

 

Koronawirusa wykryto u lekarza ginekologa ze szpitala w Starogardzie Gdańskim. Oddział na którym pracował został zamknięty. O sytuacji w Kociewskim Centrum Zdrowia i zaleceniach dla pacjentek mówi Ewa Macholla, rzeczniczka szpitala:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wynik otrzymaliśmy wieczorem 28 kwietnia. Zatrzymany został w pracy cały zespół lekarsko-pielęgniarski tego oddziału, który miał dyżur wraz z panem doktorem. Wszystkim tym pracownikom pobrano oczywiście wymazy, w kierunku wykluczenia zakażenia. Dodatkowo w trybie natychmiastowym zleciliśmy badania u wszystkich pacjentek Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Na chwilę obecną są to 32 panie. Pozostałe osoby z naszego personelu z tego oddziału, które nie miały styczności z lekarzem, a dziś powinny się pojawić na dyżurze w pracy, zostały poproszone o to, żeby nie zgłaszać się do pracy. Ponadto pełną listę osób, które mogły mieć kontakt z panem doktorem została przekazana do sanepidu i dalsze procedury odbywają się z wytycznymi sanepidu. [...] Pacjentki w stanach nagłych, stanach, które zagrażają życiu mogą oczywiście się zgłaszać na oddział, jednakże panie, które mają termin porodu lada moment i czują, że wymagają hospitalizacji prosimy, żeby się nie zgłaszały [...] najlepiej, jakby zgłaszały się do szpitali ościennych, znajdujących się przykładowo w Malborku. Kwidzynie, w Trójmieście czy Tczewie

- Ewa Macholla, rzeczniczka Kociewskiego Centrum Zdrowia

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe