Opinie w Radiu Tczew 30.04.: dzik w Parku Miejskim, wybory prezydenckie i kuriozalna decyzja powiatowych radnych

  • 30.04.2020, 14:03 (aktualizacja 30.04.2020, 14:08)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 30.04.: dzik w Parku Miejskim, wybory prezydenckie…

Podziel się:

Oceń:

30 kwietnia gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Barbara Jackiewicz, redaktor naczelna Telewizji Tetka i Radia Tczew oraz Krzysztof Repiński, dziennikarz Telewizji Tetka.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że dzikie zwierzęta częściej niż zwykle docierają do terenów zurbanizowanych z powodu mniejszej liczby ludzi na ulicach miast. Nie inaczej jest w Tczewie, gdzie w poniedziałek zauważono dzika. Zwierzę wkrótce ma zostać złapane i uśmiercone.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rząd zdecydował, że od 4 maja niektóre ograniczenia wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa, zostaną zniesione. W powiecie tczewskim odnotowano 11 przypadków zakażenia oraz 4 osoby zdrowe.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Samorządowcy z całej Polski alarmują, że poczta próbowała uzyskać od nich dane na temat milionów wyborców. Niektórzy prezydenci miast mówią wprost o próbie wyłudzenia i zgłaszają sprawę do prokuratury. Krytyczne zdanie na temat działań Poczty Polskiej słychać także w tczewskim ratuszu. Czy wybory faktycznie odbędą się 10 maja?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas nietypowej korespondencyjnej Sesji Powiatu Tczewskiego nie przyjęto jednej uchwały - dotyczyła ona przekazania miastu Tczew sprzętu z dawnego Powiatowego Zarządu Dróg z przeznaczeniem na bieżące utrzymanie dróg. Jedenastu radnych było za, tyle samo przeciw, jeden wstrzymał się od głosu, a więc uchwała o przekazaniu majątku miastu nie wejdzie w życie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew emitujemy w co drugi czwartek o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Kolejna audycja odbędzie się 14 maja. Opinie w Radiu Tczew prowadzi Bartosz Listewnik.

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obywatel
Obywatel 01.05.2020, 09:08
Panie redaktorze , jaki "szrot"? Przecież miasto chciało za niego zapłacić 160 tyś zł w ciągu 4 lat....

Pozostałe