Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w tym roku z ograniczeniami

  • 02.05.2020, 10:30
  • Redakcja / Tv Tetka
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w tym roku z ograniczeniami fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Starostwo Powiatowe w Tczewie co roku organizowało oficjalne uroczystości oraz wydarzenia towarzyszące. Jednak tym razem plany musiały ulec zmianie.

Z powodu epidemii kornowawirusa, 3 maja nie odbędzie się m.in. parada strażacka, piknik czy przemarsz ulicami miasta wraz z orkiestrą. O tym jak będą wyglądać tegoroczne obchody mówi Starosta Tczewski Mirosław Augustyn:

loadingŁaduję odtwarzacz...

3 maja tradycyjnie odbędzie się Msza Św. w intencji Ojczyzny w tczewskiej farze. Początek o godzinie 12:30. Następnie pod pomnikiem na Placu Konstytucji zostaną zapalone znicze oraz złożone kwiaty. 

Przypominamy, że ze względu na obowiązujące obostrzenia, w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego będzie mogło zgromadzić się maksymalnie 70 osób. Msza w intencji Ojczyzny będzie jednak retransmitowana w telewizji Tetka, która wyemituje także specjalne oświadczenie Starosty Tczewskiego z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe