Prace remontowe na Moście Tczewskim zostały zakończone

  • 03.05.2020, 12:32 (aktualizacja 04.05.2020, 19:20)
  • Redakcja / Tv Tetka
Prace remontowe na Moście Tczewskim zostały zakończone fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Prace budowlane w ramach kolejnego etapu remontu Mostu Tczewskiego zostały zakończone. Firma Banimex wykonała część zadań przewidzianych w etapie o numerze IIA.

W latach 2015-2016 firma Banimex kompleksowo wyremontowała najstarszą, XIX-wieczną część Mostu Tczewskiego. Z kolei pod koniec 2018 roku rozpoczęła prace, które miały polegać na demontażu dwóch przęseł ESTB, budowie filara nurtowego oraz przyczółka od strony Tczewa. Z powodu jesiennej interwencji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, inwestycję przerwano na wiele tygodni. W efekcie wykonawca nie dokończył demontażu drugiego z przęseł, ani nie zbudował filara na Wiśle. Udało się z kolei wybudować przyczółek od strony Tczewa. O aktualnym stanie inwestycji mówi przedstawiciel wykonawcy Marcin Znajmiecki z firmy Banimex:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przed opuszczeniem placu budowy wykonawca położył nową kostkę brukową i krawężniki oraz ponownie podłączył latarnie. Teren przed przyczółkiem wkrótce zostanie objęty monitoringiem.

Obiekt będzie pozostawiony w stanie surowym do momentu znalezienia środków na kontynuowanie prac. Prawdopodobnie w czerwcu nastąpi odbiór zakończonego etapu oraz rozliczenie środków uzyskanych kilka lat temu przez powiat z Ministerstwa Infrastruktury. Na dokończenie odbudowy potrzeba jeszcze od 150 do 200 mln zł.


Więcej na ten temat  w materiale Bartosza Listewnika w telewizji Tetka:

 

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe