"Według mnie 10 maja jest terminem nierealnym" - rozmowa z prezydentem Tczewa o wyborach, ostatniej sesji Rady Miejskiej oraz luzowaniu obostrzeń

  • 05.05.2020, 10:41 (aktualizacja 05.05.2020, 15:25)
  • Redakcja
"Według mnie 10 maja jest terminem nierealnym" - rozmowa z prezydentem Tczewa o wyborach, ostatniej sesji Rady Miejskiej oraz luzowaniu obostrzeń fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

5 maja naszym gościem był prezydent Tczewa. Mirosław Pobłocki odniósł się do niejasności związanych z nadchodzącymi wyborami na urząd prezydenta RP. Powiedział również, dlaczego podlegające pod miasto Przedszkole nr 8 nie wróci do pracy przynajmniej do 24 maja.

Ostatnia sesja Rady Miejskiej odbyła się zdalnie. W telefonicznym głosowaniu przyjęto do realizacji m.in. pakiet pomocowy dla przedsiębiorców, na których sytuację finansową wpłynęła epidemia koronawirusa (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Co jednak w przypadku wprowadzenia przez rząd dodatkowych antykryzysowych rozwiązań? Czy gminę miejską będzie jeszcze stać na realizację kolejnych form pomocy? Prezydent Tczewa podkreślił, że jest to zależne zarówno od kwestii prawnych, jak i stanu finansowego. Mirosław Pobłocki dodał, że do tej pory na pomoc dla szpitala czy mieszkańców miasto wydało prawie milion złotych.

 

Na ten moment to, co zrobiliśmy wyczerpuje nasze możliwości prawne i finansowe. Dalsze działania będziemy rozważać dopiero wtedy, kiedy kolejny pakiet się pojawi. 

 

Rozpoczął się natomiast II etap luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią COVID-19. To także temat, który pojawił się na ostatniej sesji. Powracając do niego podczas naszej rozmowy, prezydent odniósł się m.in. do decyzji o nieotwieraniu podlegającego pod miasto Przedszkola nr 8 przynajmniej do 24 maja.

 

[...] dla mnie jest pewną niekonsekwencją, że przedszkola mają być czynne teraz, a szkoły od 24-go. Czyli dziecko 6-letnie może iść, a dziecko 8-10 letnie już nie?

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powróciliśmy też do tematu wyborów na urząd Prezydenta RP. Do 10 maja zostało zaledwie kilka dni, a niewiadomych dotyczących sposobu przeprowadzenia głosowania jest coraz więcej, dlatego zapytaliśmy, czy samorządowcy mają jakieś informacje, które jeszcze nie dotarły do obywateli?

 

No niestety, wiem dokładnie tyle, co wszyscy, czyli to, co przekazują nam media, czy przekazują nam przedstawiciele władzy z Warszawy, a decyzji mam wrażenie, że chyba nie ma, bo słuchając nawet przedstawicieli strony rządowej, to każdy z nich mówi co innego [...].

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prezydent Tczewa podtrzymał swoją opinię, że przeprowadzenie wyborów 10 maja w obecnej sytuacji jest nierealne.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...


Jeżeli macie pytania do prezydenta miasta, to prześlijcie je do nas: [email protected], SMS 733 11 12 13 lub przez Facebooka. Kolejna audycja, w której będziemy gościć Mirosława Pobłockiego zaplanowana jest na wtorek 12 kwietnia. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe