Droga Starogard Gdański - Gdańsk będzie bezpieczna

  • 15.03.2017, 18:09 (aktualizacja 15.03.2017, 18:35)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Droga Starogard Gdański - Gdańsk będzie bezpieczna Skanska

Podziel się:

Oceń:

W środę, 15 marca, podpisana została umowa na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 222 ze Starogardu Gdańskiego do Gdańska.

W środę, 15 marca, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku i firmy Skanska podpisali umowę na rozbudowę DW 222. Zgodnie z kontraktem inwestycja zakończy się 30 czerwca 2019 roku. Pierwsze prace rozpocząć się mają już na przełomie marca i kwietnia tego roku.

Przebudowa przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz większej płynności i komfortu podróżowania na przedmiotowej drodze, wpłynie również na poprawę warunków życia i zwiększenie mobilności ludności, a także podniesie walory inwestycyjne subregionu i przyczyni się do poprawy spójności województwa.

Rozbudową zostaną objęte: odcinek A Gdańsk - Straszyn, odcinek B Żuława - Trąbki Wielkie, odcinek C Gołębiewo Wielkie - Gołębiewko, odcinek D Godziszewo - Starogard Gdański oraz odcinek E Straszyn - Żuława oraz ciąg pieszo-rowerowy w rejonie ronda w miejscowości Jagatowo. Najdłuższy fragment (ponad 13-kilometrowy) to odcinek będący w granicach powiatu starogardzkiego od Starogardu Gdańskiego do Godziszewa.

Droga wojewódzka nr 222 ze Starogardu Gdańskiego do Gdańska to jedna z najbardziej ruchliwych dróg w tej części województwa pomorskiego. 27-kilometrowy odcinek DW 222 zostanie generalnie przebudowany i przejdzie całkowitą metamorfozę. Inwestycję wartą niemal 85 mln brutto zł na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zrealizuje firma Skanska.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zastawa
zastawa 17.03.2017, 10:41
Na tej "ścieżce" łatwo o wypadek. Miałem tam kilka niebezpiecznych sytuacji. Najgorzej jest jak wiadomo w zimie ale i w lato, gdy ludzie pędzą jak szaleni łatwo ściąć zakręt i wylecieć na czołowe.

Pozostałe