Problemy Meteora. Kursy wypadają z rozkładu, bo... brakuje kierowców

  • 16.03.2017, 08:37 (aktualizacja 16.03.2017, 09:06)
  • Wojciech Stobba, Radio Tczew
Problemy Meteora. Kursy wypadają z rozkładu, bo... brakuje kierowców
Podziel się:
Oceń:
W ostatnich dniach otrzymaliśmy od naszych słuchaczy sygnały o autobusach tczewskiej komunikacji, które nie wyjechały na swoje trasy. Okazuje się, że niektóre kursy wypadają z rozkładu, bo… brakuje kierowców.

Przedstawiciele przewoźnika, firmy Meteor, przyznają, że mają problemy kadrowe, ale cały czas starają się znaleźć nowych pracowników. W ciągu całego roku 2016 Meteor nie zrealizował 218 kursów. W tym roku to już ponad 160 niezrealizowanych kursów, a mamy dopiero połowę marca. Dodajmy, że zgodnie z umową podpisaną z Zakładem Usług Komunalnych w Tczewie, przewoźnik płaci kary umowne za każdy niezrealizowany kurs. Tak komentuje sprawę Przemysław Boleski, dyrektor ZUK-u:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tymczasem na działania przewoźnika skarżą się nie tylko pasażerowie, ale i sami kierowcy autobusów, którzy twierdzą, że firma lekceważy ich nie oferując wyższych stawek za nadgodziny. Lista zarzutów jest dłuższa, bo kierowcy muszą pracować po 12 godzin dziennie, a gdy biorą urlop na żądanie, odbierane są im premie. Przedstawiciele Meteora na razie nie chcą komentować tych doniesień. Do sprawy będziemy wracać na antenie Radia Tczew.

Wojciech Stobba, Radio Tczew

Zdjęcia (1)


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dawny Kierownik
Dawny Kierownik 03.05.2017, 17:31
Bracia Kozłowaci nie zastraszajcie dawnych/obecnych pracowników bo starzy wasi pracownicy ujawnią to co mają i seryjnego bedziecie musieli zatrudnic albo emigrowac z pieniążkami za granicę.
ZNAWCA ZLYCH LUDZI ktorzy chcą dobrze (dla siebie)
ZNAWCA ZLYCH LUDZI ktorzy chcą dobrze (dla siebie) 21.04.2017, 02:10
W dawnych czasach ireneusz kozieł byl reprezentantem prywatnych przewoznikow w Sejmie - mowili w srod szoferow ze to byl Poseł!
Jego zona zas Edyta Kozieł -PROSZE TO SPRAWDZIC NA SEJM.GOV.PL startowala do sejmu obecnej kadencji z list PO i nie dostala sie do KORYTA aby zylo sie IM JESZCZE LEPIEJ-moze aby na czarno juz LEGALNIE KIEROWCY JEZDZILI A Oni BIEDNI TACY PODATKOW ABY NIE PLACILI WOGOLE ALBO OD 1/4etatu.
znawca...
znawca... 21.04.2017, 02:16
W internecie prosze poszukac EDYTA Kozieł i np. Wyskoczy sprzedam mieszkanie -edyta. I moze panstwo Kozlowie majom hobby skup mieszkan zarobionych na krzywdzie kierowcow ktorzy beda na emeryturze MINIMUM SOCIAL(bo podatki od min.oplacone) prosic na kolanach o prace u Kozła do śmierci.
Dobry
Dobry 20.04.2017, 12:15
Lubliniaki kierowcy z meteora nie przyjezdzajcie do Tczewa ani do Swietochlowic my was tu nie chcemy
Były kierowca
Były kierowca 17.03.2017, 11:34
Problem jest nadal i kierowcy nic nie wywalczyli ani jednego grosza. Na dniach dwóch kierowców z Gdyni sprowadzono i oczywiście są w delegacji. Na to pieniądze mają by płacić za pobyt w hotelu, ale dla kierowców na podwyżki już nie. Jest to tylko przykrywka bo problem jest nadal ten sam. Kary nie tylko za wyrzucone linie, a zapłacić za ten syf na placu przez stary tabor? ile tam jest wylane litów płynu? jak to ohydnie wygląda i kto daje przegląd techniczny ? Ktoś za to powinien beknąć.
Ed
Ed 20.04.2017, 12:12
Na slasku to samo brak kierowcow z lublina przyjezdzaja na hotel i siedza miesiacami umow o prace brak tylko samozatrudnienie i robia mlodym prawko ale musza oddac dwa razy tyle anty szef
skider
skider 16.03.2017, 20:36
Problem tam jest taki, że zatrudnia się ludzi na własnej działalności gospodarczej, którą to mają założyć przed podjęciem pracy. Dodatkowo muszą oddać pieniądze za szkolenia (D+kwalifikacja). Przy takich niskich zarobkach trzeba się nieźle nakręcić po mieście, żeby spłacić ten cyrograf. Latocha robi tak samo, więc nie wieszajcie tak psów na Meteorze. Ludzie sami są po części sobie winni, bo nawet nie szanują tego co jest. Sam byłem kiedyś świadkiem jak jakiś debil wycierał sobie buty w siedzenie. Bachory przyklejają gumy do siedzeń i zawsze jest tam brudno. Lepiej wozić zwierzęta niż ludzi.
PASAŻER
PASAŻER 16.03.2017, 14:00
BARDZO STARY TOBOR BRUDNE AUTOBUSY, ZIMNE BEZ OGRZEWANIA. SŁUSZNIE ZE KIEROWCY WALCZĄ O SWOJE POMÓŻCIE IM W SŁUSZNEJ SPRAWIE. TCZEW NIE CHCE TAKIEGO PRZEWOŻNIKA!!! PANIE PREZYDENCIE!!!!!
pasażerka
pasażerka 17.03.2017, 09:39
ten pasazer ma rację dołączam sie do tego wpisu
JAREK
JAREK 16.03.2017, 13:51
FIRMA DZAD!!!! NAJGORSZA W TCZEWIE
Ed
Ed 17.03.2017, 10:51
Znam gorsze firmy.
Piotr W.
Piotr W. 16.03.2017, 09:40
Meteor to obecnie obóz pracy! Płaca mniej niż 12 zł/h a nad bramą zakładu powinien wisieć napis...

Pozostałe