Brak funduszy na awans i grę w Superlidze - Samborzanki zostają w pierwszej lidze

  • 13.05.2020, 12:23 (aktualizacja 13.05.2020, 12:41)
  • Redakcja / Tv Tetka
Brak funduszy na awans i grę w Superlidze - Samborzanki zostają w pierwszej… fot. SPR Sambor Tczew/fb

Podziel się:

Oceń:

Zarząd Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Sambor Tczew poinformował w ostatni weekend, że rezygnuje ze starania się o licencję na grę w Superlidze kobiet w sezonie 2020/21. Jako powód podano epidemię koronawirusa, która sprawiła, że nie udało się zebrać wymaganego budżetu w wysokości miliona złotych. Samborzanki będą dalej walczyć na szczeblu pierwszej ligi.

Władze SPR Sambor Tczew poinformowały w mediach społecznościowych, że klub rezygnuje ze starania się o licencję na grę w Superlidze kobiet w kolejnym sezonie.

fot. fb SPR Sambor Tczew

 

Jeszcze przed epidemią, Samborzanki znajdowały się na pierwszym miejscu grupy A pierwszej ligi kobiet piłki ręcznej. Po zakończeniu sezonu tczewski zespół dostał szansę gry w barażu o superligę z Koroną Handball Kielce. W ostatnich tygodniach klub z Kielc zrezygnował ze starań z powodów finansowych. Niestety, podobnie uzasadniona została decyzja władz Sambora. To drugi sezon z rzędu, w którym tczewskie zawodniczki z powodów finansowych musiały wycofać się z walki o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Klub nie zdołał zebrać kwoty miliona złotych netto wymaganego do uzyskania licencji na grę w Superlidze.

Władze klubu są wdzięczne samorządowi miasta, który przekazywał do tej pory dotację w wysokości 250 tys złotych w skali roku, oraz sponsorom prywatnym, ale podkreślają, że priorytetem jest znalezienie dużego sponsora, który byłby w stanie przekazać kwotę rzędu kilkuset tysięcy złotych. Bez takiego wsparcia trudno będzie spełnić wymagania finansowe Superligi, ale też dokonać kolejnych wzmocnień kadrowych. Bez takiego zaplecza utrzymanie w Superlidze byłoby trudnym zadaniem. Mówi prezes Sambora Michał Kaczyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Samborzanki powrócą do gry w kolejnym sezonie w pierwszej lidze. Nie są znane jeszcze ewentualne zmiany kadrowe, ale prezes Kaczyński zapowiedział, że Samborzankami nadal będzie kierować trenerski duet Adrian Kondraciuk i Justyna Dominik:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej na ten temat w materiale Krzysztofa Repińskiego w telewizji TeTka:

 

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe