Pożar wysypiska śmieci w tczewskim ZUOS-ie [AKTUALIZACJA]

  • 11.05.2020, 15:36 (aktualizacja 12.05.2020, 12:59)
  • Redakcja
Pożar wysypiska śmieci w tczewskim ZUOS-ie [AKTUALIZACJA] fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 11 maja doszło do pożaru składowiska odpadów w Tczewie przy ul. Rokickiej. Pomimo początkowych ostrzeżeń o możliwej toksyczności dymu, specjalistyczne pomiary nie wykryły skażenia powietrza.

WTOREK, 12 MAJA

Strażacy pracowali na miejscu zdarzenia przez kilka godzin - działania zakończyły się po północy. Jak informuje rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie młodszy kapitan Michał Myrda, w akcji brał udział m.in. zastęp rozpoznania chemicznego z jednostki w Gdyni, który dokonał pomiaru powietrza pomiędzy Górkami a Śliwinami, gdzie kierowała się chmura dymu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas pomiaru nie wykryto skażenia powietrza.

Jak mówi prezes ZUOS Marcin Cejer, dym w przywiezionych w poniedziałek odpadach wielkogabarytowych zauważyli pracownicy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Również prezes ZUOS podkreśla, że pomimo wcześniejszych ostrzeżeń, nie stwierdzono toksyczności dymu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trwa ustalanie przyczyn pożaru.


PONIEDZIAŁEK, 11 MAJA

Pożar wybuchł po godzinie 15:00 na stanowisku odpadów wielkogabarytowych. W tej chwili nie są znane dokładne przyczyny zdarzenia. Ogień pojawił się prawdopodobnie po przywiezieniu nowej partii odpadów. 

Krótko po rozpoczęciu akcji gaśniczej rozmawialiśmy z młodszym kapitanem Michałem Myrdą, rzecznikiem tczewskiej straży pożarnej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. KP PSP Tczew

 

O godzinie 16:00 służby informowały, że nie było osób poszkodowanych. Po godzinie 17:00 na miejscu pracowało 10 zastępów straży.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Pożar się już nie rozprzestrzenia, ale wiadomo, że jest to trudny pożar, trzeba dotrzeć do źródła w pryźmie.

 

Strażacy apelują do mieszkańców m.in. Rokitek, Śliwin i Gniszewa, by niepotrzebnie nie wychodzili na zewnątrz i pozamykali okna, gdyż lecący tam dym z tworzyw sztucznych jest bardzo trujący.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja

Zdjęcia (5)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe