Starogard Gdański: Ktoś zniszczył hale sportowe. Straty wyceniono na kilkaset tysięcy złotych

  • 15.05.2020, 15:03 (aktualizacja 15.05.2020, 16:44)
  • Redakcja
Starogard Gdański: Ktoś zniszczył hale sportowe. Straty wyceniono na kilkaset… fot. "TENIS PARK" Klub Tenisowy

Podziel się:

Oceń:

Policja szuka osoby, która zniszczyła pokrycia konstrukcji szkieletowych kortów tenisowych przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 oraz hali II Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim. W wyniku aktu wandalizmu ucierpiał także budynek Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Zblewskiej, na którym pojawiły się różne napisy.

W czwartek, 14 maja przed południem policjanci zostali poinformowani o uszkodzeniu 2 obiektów sportowych na terenie Starogardu Gdańskiego - kortu tenisowego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 oraz hali II Liceum Ogólnokształcącego. Śledczy ustalili, że do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 maja. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Przestępca najprawdopodobniej za pomocą ostrego narzędzia uszkodził obiekty rozcinając materiałowe poszycie dachu hal sportowych. Obecnie trwa szacowanie strat.

O zniszczeniach opowiedział nam Łukasz Musiał, właściciel obiektu sportowego przy ulicy Zblewskiej i szkoły “Tenis Park”: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Policja apeluje do osób, które posiadają jakiekolwiek informacje mające związek z tą sprawą, o przekazywanie ich do Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

 

Apelujemy do osób, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące mieć związek z tą sprawą, o przekazywanie ich do Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim pod nr tel. 4774 27240 lub pod całodobowy numer telefonu dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim 4774 27222.

Informacje w tej sprawie można przekazywać również drogą mailową na adres: [email protected]

- KPP Starogard Gdański

 

Funkcjonariusze zapewniają pełną anonimowość.

fot. "TENIS PARK" Klub Tenisowy/fb

 

Na portalu zrzutka.pl pojawiła się zbiórka na rzecz odbudowy kortu. Link do niej znajdziecie TUTAJ

Redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kasia
Kasia 15.05.2020, 16:33
https://zrzutka.pl/avpahu zrzutka na odbudowę kortu ! Pomagajmy :)
życzliwy
życzliwy 15.05.2020, 16:09
Ciekawy napis. Czy to sprawca pisał? O starogardzkim sądzie można powiedzieć wiele, pracują tam łowcy majątków, ludzie układu. Ale posądzać ich o nieuctwo? Hmmm... to rzuca nowe światło na tą instytucję. Może czas przeprowadzić dodatkowe egzaminy oceniające (nie)kompetencję.
Ewa
Ewa 16.05.2020, 13:14
Ale co ma niezadowolenie z sądu do niszczenia cudzego mienia? To po prostu wandalizm i należy się kara adekwatna do szkód. Jeśli sprawcę ujmą, sąd w Starogardzie mógłby skazać go na prace społeczne wycenione na wartość szkód.

Pozostałe