Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci [ROZMOWA]

  • 17.05.2020, 09:00 (aktualizacja 17.05.2020, 19:30)
  • Redakcja
Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci [ROZMOWA] fot. FDDS

Podziel się:

Oceń:

Fundacja "Dajemy Dzieciom Siłę" prowadzi całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży oraz Centrum Pomocy Dzieciom w Starogardzie Gdańskim. O wsparciu udzielanym przez fundację rozmawialiśmy z dyrektor starogardzkiej placówki Aurelią Jankowską.

Fundacja "Dajemy Dzieciom Siłę" uruchomiła całodobowe dyżury telefoniczne. Każde dziecko poszukujące wsparcia może kontaktować się z psychologami i interwentami kryzysowymi pod numerem 116 111. Telefon zaufania dostępny jest nieodpłatnie dla każdego potrzebującego pomocy dziecka. Specjalistyczne wsparcie jest ważne, zwłaszcza teraz w sytuacji, kiedy część dzieci pozostaje w izolacji społecznej, a ich dom rodzinny nie gwarantuje im poczucia bezpieczeństwa. 

fot. materiały prasowe

Jak pokazuje doświadczenie pracowników Centrum Pomocy Dzieciom reagowanie na każde symptomy zagrożenia życia i zdrowia dziecka ma niezwykłe znaczenie dla ochrony najmłodszych przed przemocą. O tym, jak izolacja społeczna wpływa na wzrost przemocy domowej i jak możemy pomagać chronić najmłodszych przed doznawaniem krzywdy wyjaśnia Aurelia Jankowska, dyrektor Centrum Pomocy Dzieciom w Starogardzie Gdańskim. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Centrum Pomocy Dzieciom wspiera również dzieci objęte rodzinną pieczą zastępczą z terenu powiatu tczewskiego oraz udziela profesjonalnej pomocy dzieciom molestowanym seksualnie, bez względu na miejsce zamieszkania. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej CENTRUM.


Osoby chcące wesprzeć działalność placówki wszelkie informacje na ten temat znajdą TUTAJ

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe