Mevo 2.0: trwają poszukiwania nowego operatora sytemu roweru metropolitalnego. Zainteresowane są trzy firmy

  • 15.05.2020, 13:55 (aktualizacja 15.05.2020, 15:09)
  • Redakcja
Mevo 2.0: trwają poszukiwania nowego operatora sytemu roweru metropolitalnego. Zainteresowane są trzy firmy fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Trzy firmy złożyły wnioski do udziału w dialogu konkurencyjnym dotyczącym przywrócenia rowerów Mevo. Są to konsorcjum firm BikeU i Freebike, firma Marfina oraz Nextbike Polska.

W najbliższych dniach wnioski oceni komisja przetargowa. O kolejnych krokach w powrocie roweru metropolitalnego mówi tczewski inspektor do spraw polityki rowerowej i mobilności Grzegorz Pawlikowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Oceny wniosków dokona komisja przetargowa złożona z przedstawicieli Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, oficerów rowerowych Gdyni, Gdańska, Sopotu i Tczewa, specjalistów ds. zamówień publicznych i prawników. Oceniane będzie  m.in. doświadczenie w zarządzaniu systemami współdzielonymi oraz średni przychód netto z ostatnich 3 lat (nie mniejszy niż 3 mln zł). Do dalszych rozmów zostaną zakwalifikowane firmy, które spełniają formalne warunki udziału w postępowaniu..

Po ocenie wniosków wybrane firmy zostaną zaproszone do rozmów, które potrwają przynajmniej do połowy lipca. W trakcie rozmów komisja przetargowa razem z wykonawcami opracuje rozwiązania najlepiej odpowiadające potrzebom oraz wymaganiom użytkowników i samorządów. Dokładne opisanie przedmiotu zamówienia nastąpi dopiero po ukończeniu dialogu z wykonawcami. Ostatnim etapem dialogu konkurencyjnego jest składanie ofert i wybór najkorzystniejszej z nich. 

- rower.tczew.pl

 

Trwa też opracowywanie badań i analiz dotyczących funkcjonowania Mevo 2.0 przez ekspertów z kraju i zagranicy. Analiza modeli funkcjonowania nowego systemu ma zawierać m.in. zalecany rodzaj rowerów, a także sposób i technologię ładowania wraz z rozmieszczeniem stacji. Ponadto wśród mieszkańców obszaru metropolitalnego prowadzone są badania ankietowe zawierające pytania np. o preferowaną cenę abonamentu. Ankietę dla użytkowników Mevo znajdziecie TUTAJ. 

Przypomnijmy, że nowy system ma się składać z ok. czterech tysięcy rowerów, z czego minimum 25% mają stanowić rowery elektryczne, które są już w posiadaniu Obszaru Metropolitalnego. Większy nacisk ma być położony na relokację rowerów i rozproszenie punktów serwisowych oraz punktów ładowania baterii. 

System Mevo działał od marca do października 2019 roku. Docelowo do dyspozycji użytkowników w Tczewie miało być 160 rowerów na 28 stacjach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O dialogu konkurencyjnym dotyczącym przywrócenia rowerów Mevo przeczytacie także na stronie rower.tczew.pl.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe