Czy Starostwo Powiatowe w Tczewie wznowi programy profilaktyczne?

  • 18.05.2020, 12:50 (aktualizacja 18.05.2020, 19:34)
  • Redakcja / Tv Tetka
Czy Starostwo Powiatowe w Tczewie wznowi programy profilaktyczne? fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Z uwagi na epidemię koronawirusa w powiecie tczewskim zawieszono część programów dotyczących profilaktyki zdrowotnej.

Działania i programy profilaktyczne mają na celu zapobieganie chorobom, przede wszystkim poprzez ich wczesne wykrywanie. Umożliwia to wdrożenie sprawnego postępowania w czasie zdiagnozowania choroby. Tryb życia wpływa na nasz stan zdrowia, który można kontrolować poprzez udział w programach profilaktycznych. W tym, tych realizowanych przez powiat tczewski. Starostwo Powiatowe w Tczewie realizuje programy prozdrowotne, dedykowane konkretnym grupom społecznym. Jednak sytuacja związana ze stanem zagrożenia epidemicznego spowodowała, że część programów została zawieszona. O tym z czego można skorzystać a na jaką profilaktykę trzeba poczekać mówi Marcin Stolarski, rzecznik starosty tczewskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie wszystkie programy zostały wstrzymane. Część z nich działa poprzez konsultacje prozdrowotne przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii takich, jak teleporada

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Celem głównym Powiatowego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem” jest poprawa stanu zdrowia i jakości życia społeczności lokalnej poprzez promocję zdrowia i zwiększenie świadomości zdrowotnej w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy oraz zmniejszenie nierówności w zdrowiu.

Celem głównym programu "Recepta na raka" jest zmniejszenie zachorowalności i umieralności z powodu nowotworów oskrzela i płuc oraz zmniejszenie liczby osób palących wśród mieszkańców powiatu tczewskiego.

Powiatowy Program Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie" ma za zadanie poprawę sytuacji zdrowotnej mieszkańców powiatu tczewskiego poprzez zwalczanie otyłości i przewlekłych chorób niezakaźnych oraz podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa o zdrowym stylu życia, który jest determinantem zdrowia jednostki. 

- www.powiat.tczew.pl

 

O szczepieniach i sposobach realizacji decydują przychodnie. Szczegóły programów znaleźć można TUTAJ.

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe