Co dalej z remontem "berlinki"?

  • 19.05.2020, 08:16 (aktualizacja 19.05.2020, 19:12)
  • Tv Tetka
Co dalej z remontem "berlinki"? fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Przebudowa odcinka drogi krajowej nr 22 z Czarlina do Knybawy to od samego początku wyjątkowo pechowa inwestycja. Remont rozpoczął się wiosną 2018 roku, a droga powinna zostać oddana do użytku w grudniu zeszłego roku.

Jak przypomina Telewizja Tetka pierwszy projekt remontu "berlinki" nie został zaakceptowany przez mieszkańców. Gdy w końcu podpisano umowę na jego realizację, inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, mieszkańcy i przedstawiciele samorządowych władz byli pełni optymizmu. Firma Trakcja PRKiL umowę o przebudowie 3-kilometrowego odcinka z węzłem w Czarlinie podpisała jesienią 2017 roku. Zgodziła się zrealizować zadanie za 35 milionów złotych.

Oparta na formule "Zaprojektuj i zbuduj" przebudowa drogi napotyka liczne problemy. Obejmuje ona nie tylko drogę krajową nr 22 ale również duży węzeł wybudowany pod koniec lat 40-tych w Czarlinie oraz remonty obiektów mostowych i wiaduktu. Zgodnie z planem po zakończonych pracach przekrój drogowy obejmie jeden pas ruchu w każdym kierunku, a integralnym elementem przebudowy ma być też ciąg pieszo-rowerowy

 

Częścią prac było stworzenie nietypowego skrzyżowania, zwanego okularem, co umożliwiło podłączenie w Czarlinie do ronda ulic Klonowej i Lipowej w sposób bezpieczny dla kierowców. Takie rozwiązanie pozwoliło nie zamykać żadnego z przejazdów.

- Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA


Od blisko trzech lat Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad próbuje współpracować z wykonawcą. Droga powinna zostać oddana do użytku w listopadzie 2019 roku. Obecnie firmie Trakcja PRKiL naliczane są kary. W tej chwili inwestycja jest zrealizowana w 40%. O aktualną sytuację zapytaliśmy Piotra Michalskiego, rzecznika gdańskiego oddziału GDDKiA.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wykonawca złożył oświadczenie, że jest zainteresowany ukończeniem inwestycji. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oczekuje zwiększenia zaangażowania i zakończenia przebudowy. Na razie umowa nie zostanie zerwana.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tej chwili za niemal skończony uznaje się węzeł w Czarlinie, częściowo wykonany jest też remont drogi 22. Zawieszone są jednak prace nad obiektami mostowymi i ciągiem pieszo-rowerowy. 


Więcej na ten temat w materiale Telewizji Tetka.

 

Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe