"Napęd na 4 łapy" - zbiórka na pojazd dla specjalistycznej grupy OSP Gdańsk

  • 19.05.2020, 13:03 (aktualizacja 19.05.2020, 18:49)
  • Redakcja
"Napęd na 4 łapy" - zbiórka na pojazd dla specjalistycznej grupy OSP Gdańsk fot. Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Ochotnicza Straż Pożarna w Gdańsku z pomocą certyfikowanych psów poszukuje osób zaginionych i ofiar katastrof budowlanych na terenie północnej Polski. Na początku tego roku utraciła profesjonalny pojazd, służący dotarciu na akcje ratownicze. Teraz strażacy proszą o pomoc, a ich celem jest zebranie funduszy na nowy środek transportu.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gdańsku jest grupą wspierającą działania Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Działa na zasadzie wolontariatu. Jest to jedyna tego typu grupa w całej północnej Polsce, która posiada w swoich szeregach certyfikowane psy ratownicze ze specjalności terenowej i gruzowiskowej. Na początku tego roku jednostka utraciła swoją tzw. mobilność bojową - auto, które służyło do przewozu ratowników i psów na akcje ratownicze. Właśnie wtedy grupa wpadła na pomysł zorganizowania zbiórki. O jednostce, jak i również o samej akcji, mówi Katarzyna Wodniak - Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdańsku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tej chwili jednostka jest zmuszona korzystać z wysłużonego, dwudziestoletniego busa, który nie daje gwarancji na szybkie i bezawaryjne dotarcie na miejsce akcji. Ile pieniędzy potrzeba na nowy specjalistyczny pojazd i jak możemy pomóc gdańskiej jednostce?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Docelowo całe auto będzie kosztowało około 180 tysięcy złotych, natomiast chcielibyśmy przynajmniej połowę pokryć ze środków własnych i będziemy szukać też innych dofinansowań.

- Katarzyna Wodniak

 

W tej chwili udało się zebrać już ponad 30 tysięcy złotych. Strażacy sprzedali także swój stary i uszkodzony samochód.

fot. zdjęcia pochodzą ze strony www.psyratownicze.net.pl

Zbiórka prowadzona jest na stronie pomagam.pl. Pieniądze można również wpłacić bezpośrednio na konto OSP Gdańsk. Wszystkie szczegóły dotyczące akcji możecie znaleźć na stronie internetowej Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Gdańsk.

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe