"Kociewie muzyką malowane" - projekt Orkiestry Kameralnej Progress z dofinansowaniem Narodowego Centrum Kultury

  • 20.05.2020, 14:25 (aktualizacja 20.05.2020, 15:20)
  • Redakcja
"Kociewie muzyką malowane" - projekt Orkiestry Kameralnej Progress z dofinansowaniem Narodowego Centrum Kultury fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

60 milionów złotych dla prawie 1200 beneficjentów na działania kulturalne on-line - to efekt programu dotacyjnego "Kultura w sieci".

Muzycy z Orkiestry Kameralnej Progress uzyskali dotację z programu "Kultura w sieci" na realizację projektu "Kociewie muzyką malowane". O szczegółach projektu mówi Szymon Morus, dyrygent orkiestry:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Sale koncertowe są zamknięte i zakazane jest podróżowanie, ale granice muzyki są otwarte jak nigdy dotąd

- Szymon Morus

 

Według pomysłodawców projekt poprzez wykorzystanie internetu zyskuje zasięg międzynarodowy.

 

Będziemy chcieli zestawić zdobycze i piękno tego [kociewskiego] folkloru, w kontekście innych regionów Polski. 

- Szymon Morus

loadingŁaduję odtwarzacz...

Orkiestra Kameralna Progress powstała w 2009 roku. Współtworzą ją muzycy z Tczewa. Rok temu, 9 maja Orkiestra Kameralna Progress zorganizowała koncert galowy z okazji jubileuszu swojego 10-lecia. W tczewskiej Farze zabrzmiały wtedy kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta, Witolda Lutosławskiego, Macieja Zakrzewskiego oraz Wojciecha Kilara. O początkach orkiestry, ważnych koncertach i wyzwaniach rozmawialiśmy z założycielem i szefem artystycznym zespołu, Szymonem Morusem. Rozmowa dostępna jest TUTAJ.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe