Tczew: Niewybuchy na terenie byłej jednostki wojskowej

  • 21.05.2020, 14:37 (aktualizacja 21.05.2020, 16:49)
  • Redakcja
Tczew: Niewybuchy na terenie byłej jednostki wojskowej fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

W środę, 20 maja po godzinie 18:00 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów na terenie byłej jednostki wojskowej.

Policjanci zabezpieczyli teren w obrębie niewybuchów. Okazało się, że odnalezione przedmioty to 9 min przeciwpiechotnych, dwie kostki materiału pirotechnicznego oraz granat ręczny f1.

 

Policjanci apelują do wszystkich osób, które ujawnią takie niewybuchy, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosili, odkopywali oraz nie przemieszczali w inne miejsce. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

- KPP w Tczewie

 

W czwartek, 21 maja wszystkie przedmioty zostały przekazane saperom z jednostki wojskowej w Elblągu, którzy zajęli się ich neutralizacją.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe