Tczew: Będą ułatwienia dla przedsiębiorców prowadzących ogródki gastronomiczne? [AKTUALIZACJA]

  • 26.05.2020, 12:01 (aktualizacja 28.05.2020, 15:51)
  • Redakcja
Tczew: Będą ułatwienia dla przedsiębiorców prowadzących ogródki gastronomiczne?… fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Na najbliższej sesji radni miejscy będą głosować nad projektem, który może wpłynąć na działalność lokali gastronomicznych w naszym mieście.

AKTUALIZACJA

28 MAJA, GODZ. 12:00

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta zapadła decyzja o obniżeniu stawek za zajęcie pasa drogowego, który na placu Hallera zajmowany jest przez ogródki gastronomiczne.   


W czwartek, 28 maja odbędzie się sesja tczewskiej Rady Miejskiej. Jak zapewniał Mirosław Pobłocki w "Pytaniach do prezydenta" w programie obrad pojawi się kwestia związana z usługami gastronomicznymi. Przypomnijmy, jak dotąd funkcjonujące m.in na placu Hallera lokale, które latem prowadzą ogródki gastronomiczne, obecnie ponoszą opłatę w wysokości 2 zł za metr kwadratowy zajmowanej powierzchni za każdy dzień użytkowania. W związku z pandemią koronawirusa i koniecznością ograniczenia działalności wiele restauracji oraz barów ucierpiało finansowo, dlatego też na najbliższej sesji planowane jest głosowanie nad uchwałą zmieniającą wysokość opłat. Stawka z 2 złotych ma zostać zmniejszona do 10 groszy za metr. Opłata ponoszona przez właścicieli lokali dotyczy zajęcia pasa drogowego bo za taki traktowany jest obszar placu Hallera. Szczegóły tego rozwiązania przedstawiał prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto prezydent zapowiedział, że w miarę możliwości miasto będzie rozpatrywać powiększenie obszaru pod ogródki


Porządek obrad XIX sesji Rady Miejskiej w Tczewie na dzień 28 maja 2020 r. (czwartek) godz. 10:00. 

Część pierwsza:

1. Otwarcie sesji i powitanie gości.

2. Sprawdzenie obecności radnych.

3. Przedstawienie proponowanego porządku obrad sesji.

4. Przyjęcie protokołu z sesji Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 30 kwietnia 2020 r.

5. Informacja z działalności Prezydenta Miasta Tczewa za kwiecień 2020 r.

6. Informacja ze zgłoszonych interpelacji przez radnych w okresie od 28 kwietnia 2020 r. do 27 maja 2020 r.

Część druga:

7. Informacja z realizacji zadań statutowych realizowanych przez TCSiR w 2019 r.

8. Informacja z realizacji zadań statutowych realizowanych przez Fabrykę Sztuk, MBP oraz CKiS w 2019 r.

9. Sprawozdanie z wykonania planu pracy Pracowni Edukacji Ekologicznej za rok 2019 wraz z informacją na temat selektywnej zbiórki odpadów zorganizowanej w szkołach.

10. Sprawozdanie z realizacji Programu Współpracy Gminy Miejskiej Tczew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2019 roku.

11. Informacja o bieżącym utrzymaniu zieleni na terenie miasta.

12. Informacja o stanie bezpieczeństwa na terenie miasta Tczewa.

13. Podjęcie uchwał w sprawie:

  • przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miejskiej Tczew na 2020 rok;
  • ustalenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi odbioru nieczystości ciekłych oraz odbierania odpadów komunalnych z nieruchomości nie objętych gminnym systemem gospodarki odpadami na terenie Gminy Miejskiej Tczew;
  • zmieniająca uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego;
  • powołania zespołu opiniującego kandydatów na ławników do sądów powszechnych – wybory uzupełniające do Sądu Rejonowego w Tczewie;
  • zasięgnięcia od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku informacji o kandydatach na ławników - wybory uzupełniające do Sądu Rejonowego w Tczewie.

14. Zgłaszanie interpelacji, zapytań oraz wniosków.

15. Wolne wnioski, informacje oraz oświadczenia (podziękowania, życzenia itp.). 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe