Kolejne działania policyjnej grupy "Speed": Dwaj kierowcy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o blisko 60 km/h

  • 26.05.2020, 07:39 (aktualizacja 26.05.2020, 16:58)
  • Redakcja
Kolejne działania policyjnej grupy "Speed": Dwaj kierowcy przekroczyli… fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci wchodzący w skład grupy "Speed" zatrzymali do kontroli dwa samochody, których kierowcy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

19 maja tczewscy policjanci zatrzymali dwa samochody, których kierowcy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Do pierwszej kontroli doszło w miejscowości Szprudowo. Mundurowi wylegitymowali kierowcę peugeota, którym okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Mężczyzna nie zastosował się do ograniczenia prędkości i przekroczył ją o 59 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych.

 

Walka z piratami drogowymi jest niezmiernie ważna, ponieważ właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Policyjna grupa „Speed" eliminuje tych uczestników ruchu drogowego, którzy rażąco naruszają przepisy. Policjanci tczewskiej drogówki, wchodzącej w skład policyjnej grupy "Speed" w zeszłym tygodniu zatrzymali do kontroli drogowej dwa samochody. Powodem policyjnej kontroli było przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Za popełnione wykroczenia kierowcy stracili prawa jazdy oraz zostali ukarani mandatami karnymi i punktami karnymi.

Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Pamiętajmy, wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną.

- KPP Tczew

 

Z kolei podczas drugiej policyjnej kontroli 37-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego jadący samochodem marki toyota, również przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 64 km/h. On także za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe