"To jest nasze zdrowie, nasze bezpieczeństwo." - petycja w sprawie wybudowania na bulwarze ogólnodostępnej i całorocznej toalety dla mieszkańców i turystów

  • 29.05.2020, 11:56 (aktualizacja 29.05.2020, 13:46)
  • Redakcja
"To jest nasze zdrowie, nasze bezpieczeństwo." - petycja w sprawie wybudowania… fot. google maps zdjęcie archiwalne

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy restauratorzy, którzy prowadzą swoje lokale na bulwarze, stworzyli petycję, w której zwracają się o utworzenie w tym miejscu ogólnodostępnego i całorocznego, miejskiego szaletu.

fot. Krzysztof Dargiewicz

Petycja w sprawie szaletu całorocznego na Bulwarze nad Wisłą.

Razem z grupą osób prywatnych i przedsiębiorców, stworzyliśmy petycję do prezydenta miasta Tczewa w sprawie wybudowania ww obiektu. Uzasadniać chyba nie ma potrzeby!!! Na bulwarze brak zabezpieczenia warunków sanitarnych mimo bliskiej obecności największego placu zabaw oraz miejsca rekreacyjno-spacerowego w Tczewie. Mimo rozmów z osobami pełniącymi funkcje publiczne w naszym mieście, efektów BRAK.

Podpisy pod petycja można składać w @malaczarnacafetczew @centrumkomórek manhattan tczew - firma Orange oraz Oshi Sushi - Bulwar Nad Wisłą.

Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych.

 

O szczegółach akcji mówi jej pomysłodawczyni, Ewa Szulik z kawiarni Mała Czarna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Mamy stworzony bardzo duży plac zabaw, którym chwaliły się nasze władze, poza tym jeden z największych placów rekreacyjnych miasta, a nie mamy zapewnionych podstaw sanitarnych dla osób, które tutaj przyjeżdżają. Jeśli ktoś ma potrzebę to szuka jakiegoś rozwiązania - rozwiązania odpowiednio zabezpieczonego sanitarnie, dlatego kierują się często ludzie do mnie, czy do pobliskiego sushi czy też do hotelu. Jak reagujemy? Użyczamy im naszej toalety. [...] Osoby, które do nas przychodzą, często są stawiane w niezręcznej sytuacji. Zarówno one, jak i my. To nie jest nic przyjemnego prosić się, aby móc załatwić swoją pierwszą potrzebę. [...] Od osób, które stoją na samej górze władz miasta, które powinny stać na straży naszego bezpieczeństwa, powinny być jakieś konkretne decyzje. [...] Zabezpieczenie tych pieniędzy na podstawy sanitarne dla ludzi, którzy tutaj przebywają powinno być priorytetem. To jest nasze zdrowie, nasze bezpieczeństwo. 

- pomysłodawczyni akcji, Ewa Szulik

 

Wcześniej na bulwarze funkcjonował kontener z płatnymi toaletami. Został jednak zlikwidowany, kiedy rozpoczęła się budowa nowego budynku. Ewa Szulik zwraca uwagę, że w pierwotnym projekcie zagospodarowania bulwaru był zaplanowany szalet, który jednak nie powstał. O opinię na ten temat poprosiliśmy także radnego Łukasza Brządkowskiego z klub "Tczew Od Nowa":

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Kwestia szaletu przy bulwarze pojawiła się już kilka miesięcy temu, podczas rozmów na komisjach. [...] Takie toalety kiedyś były, natomiast one zostały zlikwidowane w momencie, kiedy się rozpoczęła budowa tego dużego budynku przy ulicy Zamkowej. Tam postawiono co prawda dwa toi-toi-e, a to jest jasne, ze rodzice, szczególnie z małymi dziećmi, którzy znajdują się na tym placu nie chcą z nich korzystać ze względów higienicznych. [...] To jest po prostu standard w XXI wieku i o tej sprawie nawet nie powinno się za dużo dyskutować, tylko takie szalety miejskie powinny powstawać w miejscach gdzie jest dużo mieszkańców. 

- radny, Łukasz Brządkowski

 

Co o pomyśle restauratorów sądzi prezydent Mirosław Pobłocki? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wiemy o tym, przymierzamy się, ale nie chcemy postawić tam byle czego. To jednak jest teren reprezentacyjny, który przyciąga również gości z poza granic naszego miasta. Porównując taką toaletę do tej, która stoi na Wyszyńskiego jest to kwota około 300 tysięcy złotych. A pamiętajmy, że teraz jesteśmy w dołku finansowym, raczej zaciskamy pasa niż zgłaszamy kolejne inwestycje. Myślę, że w tym sezonie będziemy zdani na klasyczne toi-toi-e. Natomiast nad tematem takiego szaletu z prawdziwego zdarzenia uchylimy się w przyszłym roku. 

- prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki

 

Link do petycji online znajdziecie TUTAJ.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe