Prezydent Tczewa o inwestycjach, przedszkolach i Urzędzie Miasta [ROZMOWA]

  • 28.05.2020, 08:38 (aktualizacja 28.05.2020, 18:29)
  • Redakcja
Prezydent Tczewa o inwestycjach, przedszkolach i Urzędzie Miasta [ROZMOWA] fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

26 maja, Mirosław Pobłocki w programie "Pytania do prezydenta", emitowanym na antenie telewizji Tetka, odpowiedział na pytania dotyczące m.in. aktualnego funkcjonowania szkół i przedszkoli, działania tczewskiego Urzędu Miasta i stanu lokalnych inwestycji.

Wiele zmian w życiu lokalnej społeczności i jej funkcjonowania zaszło pod wpływem panującej pandemii koronawirusa. I chociaż obostrzenia są powoli przez polski Rząd zdejmowane, to pokłosie zdarzeń ostatnich miesięcy nadal jest odczuwalne. Jak do sytuacji powracających do działania szkół i przedszkoli odniósł się prezydent Mirosław Pobłocki? Co z inwestycjami prowadzonymi na terenie miasta? 

SZKOŁY I PRZEDSZKOLA

Od 25 maja dzieci z klas I-III mogą zostać otoczone opieką w placówkach szkolnych. Dostępne są również konsultacje dla uczniów klas ósmych i tych, którzy w tym roku przystępują do matury. O funkcjonowaniu lokalnych szkół i przedszkoli mówi Prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jeżeli chodzi o możliwość zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach I-III, to zgłosiło się do tego 33 dzieci na 1800, które jest w tych klasach podstawowych w naszym mieście. Oznacza to, że zgłosiło się około 2% rodziców.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

PRACA URZĘDU MIASTA

Urząd Miejski w Tczewie od 25 maja przyjmuje interesantów bezpośrednio w budynkach placówki. Zainteresowani muszą jednak stosować się do wytycznych związanych z przestrzeganiem rygorów sanitarnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Od 25 maja jest możliwość, by mieszkańcy Tczewa mogli wchodzić bezpośrednio do Urzędu Miasta, oczywiście z zachowaniem pewnych reguł. Cały czas obowiązuje rygor dotyczący maseczek i rękawiczek.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

Urząd Miejski, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników, nadal zachęca do załatwiania spraw drogą elektroniczną oraz wcześniejszego umawiania terminu spotkania. Adresy mailowe i numery telefonów do wszystkich komórek organizacyjnych Urzędu miejskiego znajdują się na stronie internetowej bip.tczew.pl.
 

OSTATNI FRAGMENT WIŚLANEJ TRASY ROWEROWEJ

Zakład Usług Komunalnych ogłosił przetarg na wykonanie kolejnego, ostatniego już fragmentu Wiślanej Trasy Rowerowej. Będzie to trzeci etap tej inwestycji i obejmie przebudowę mostku przy ul. Łąkowej oraz dobudowanie brakującego odcinka drogi dla rowerów od mostku w górę ulicą Łąkową. Łącznie to 3 km 700 metrów.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Zakład Usług Komunalnych ogłosił przetarg na wykonanie mostku w ciągu ulicy Łąkowej i ścieżki rowerowej, która będzie łączyła ulicę Czatkowską z ulicą 1 maja. Termin składania ofert został przesunięty do końca miesiąca.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

W 2017 roku zrealizowano odcinek ok. 600 m na ul. Partyzantów, od skrzyżowania z ul. Pionierów do Zakładu Usług Komunalnych, wraz z przejściem na ul. Czatkowską. W 2019 z kolei były to trzy odcinki: na os. Staszica (trasa wiedzie tam po wałach wiślanych), w rejonie ul. Czatkowskiej i Okrętowej oraz w rejonie ul. Nadbrzeżnej.

 

INWESTYCJE NA TERENIE MIASTA

W Tczewie trwa wiele prac inwestycyjnych. Rozpoczęła się m.in. przebudowa ulicy Krętej. O tym jak przebiegają prace i czy zakończą się one w planowanym terminie, mówi prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Zarówno na ulicy Krętej jak i Podgórnej, wykonawcy został przekazany plac budowy. Terminy zakończenia prac to kolejno koniec lipca i sierpnia.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 


Ostatni odcinek programu Krzysztofa Repińskiego, "Pytania do prezydenta" można zobaczyć poniżej:

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe