Stadion lekkoatletyczny przy Bałdowskiej już czynny!

  • 27.05.2020, 10:11 (aktualizacja 27.05.2020, 14:48)
  • Redakcja
Stadion lekkoatletyczny przy Bałdowskiej już czynny! fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Pierwszy etap przebudowy stadionu kosztował 4 miliony 800 tysięcy złotych.

Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji poinformowało, że można już korzystać z nowego stadionu przy ulicy Bałdowskiej. Mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W połowie maja informowaliśmy o tym, że stadion lekkoatletyczny otrzymał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Władze Związku uznały, że na tczewskim obiekcie mogą być rozgrywane wszystkie konkurencje biegowe (z wyjątkiem biegu z przeszkodami), a ponadto chód sportowy, skok wzwyż, o tyczce i w skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą oraz rzut dyskiem, młotem i oszczepem. Mówi Andrzej Błaszkowski, dyrektor Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszy etap przebudowy stadionu kosztował 4 miliony 800 tysięcy złotych. Władze Tczewa starały się o dofinansowanie z ministerstwa sportu, ale nie zostało ono przyznane. Obiekt będzie w pełni funkcjonalny po realizacji całkowitej zadania. Brakuje pełnego wyposażenia lekkoatletycznego, oświetlenia, trybun, parkingu, nowego obiektu socjalnego, czyli szatni, toalet, magazynu, także nowego ogrodzenia całego stadionu. Do zagospodarowania pozostaje spora przestrzeń za płytą boiska i bieżnią, na przykład na boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią. 

Stadion miejski im. Alfonsa Guzińskiego przy ulicy Bałdowskiej jest otwarty od 8:00 do 20:00. Harmonogram rezerwacji dostępny jest na stronie tcsir.pl.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe