Rząd zdejmuje kolejne obostrzenia - od 30 maja bez maseczek na świeżym powietrzu, a w czerwcu otwarte kina i siłownie

  • 27.05.2020, 12:35 (aktualizacja 27.05.2020, 13:27)
  • Redakcja
Rząd zdejmuje kolejne obostrzenia - od 30 maja bez maseczek na świeżym… fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

27 maja Premier Mateusz Morawiecki, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, poinformowali o kolejnych zdejmowanych obostrzeniach.

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od najbliższej soboty, 30 maja w przestrzeniach ogólnodostępnych obowiązkowy będzie dwumetrowy odstęp, jednak nie będziemy musieli nosić już maseczek. Dotyczy to zarówno przestrzeni otwartych, jak i tych, w których zorganizowane będą odpowiednie do tego warunki.

Istnieją miejsca, w których dalej będzie trzeba zasłaniać usta i nos:

  • autobusy i tramwaje
  • sklepy
  • kina i teatry
  • salony masażu i tatuażu
  • kościoły
  • urzędy

Gdzie nie trzeba zakrywać ust i nosa?

  • w pracy – jeżeli pracodawca zapewni odpowiednie odległości między stanowiskami i spełni wymogi sanitarne
  • w restauracji lub barze – gdy zajmiesz miejsce przy stole

Jeśli chodzi o dalsze zmiany, to od najbliższej soboty w sklepach i restauracjach nie będą obowiązywały już limity osób przebywających w pomieszczeniu. Od niedzieli nie obowiązują też limity wiernych w kościołach. Przywrócono także możliwość organizowania zgromadzeń z zachowaniem dystansu - do 150 osób.

6 czerwca zdjęte zostaną również restrykcje nałożone na instytucje kultury i obiekty sportowo-rekreacyjne oraz salony masażu itp. Wyjątek będą stanowiły dyskoteki i kluby, ponieważ są one często ogniskami nowych zakażeń. Od 6 czerwca zarówno na weselach jaki i koncertach plenerowych, bawić się będzie mogło również 150 osób.

 

Ważne! Otwarcie gospodarki nie zwalnia nas z odpowiedzialności! Pamiętaj o zachowaniu bezpiecznych odległości – dbaj o siebie i innych.

- www.gov.pl

 

Dla zachowania bezpieczeństwa, wszystkie konkretne decyzje będzie podejmował odpowiedni, wojewódzki inspektor sanitarny. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe