Opinie w Radiu Tczew 28.05.: biskup pelpliński przeprosił za księdza pedofila i remont widmo dawnej berlinki

  • 29.05.2020, 14:53
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 28.05.: biskup pelpliński przeprosił za księdza pedofila i remont widmo dawnej berlinki

Podziel się:

Oceń:

28 maja gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Barbara Jackiewicz, redaktor naczelna Telewizji Tetka i Radia Tczew oraz Izabela Deptulska, dziennikarka Radia Tczew.

Biskup pelpliński Ryszard Kasyna przeprosił listownie Marka Mielewczyka, który jest ofiarą byłego księdza pedofila. Cała Polska poznała tę historię rok temu za sprawą filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Mielewczyk był w latach 80-tych ministrantem w Kartuzach i padł wówczas ofiarą molestowania seksualnego przez ówczesnego księdza Andrzeja Srebrzyńskiego. Prawomocny wyrok w tej sprawie zapadł w ubiegłym roku w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy dopiero w ubiegłym tygodniu przesłała społecznikom odpowiedź na petycję złożoną w lutym. Szefowa kancelarii Halina Szymańska informuje, że temat odbudowy Mostu Tczewskiego wykracza poza możliwości Kancelarii Prezydenta. Mimo to zwróci się z tym tematem do Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Kultury i będzie wspierać działania, mające na celu wypracowanie rozwiązań, które doprowadzą do dokończenia inwestycji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Firma Trakcja PRKiL przebudowę odcinka drogi krajowej nr 22 z Czarlina do mostu knybawskiego miała zakończyć blisko pół roku temu. Obecnie inwestycja wygląda na niedokończoną i porzuconą. Dla Trakcji epidemia koronawirusa jest kolejnym pretekstem do zejścia z budowy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spośród wszystkich szpetnych reklam w naszym mieście ta wzbudza największe emocje. Toi toi stojący na dachu samochodowego wraku znajduje się przy drodze krajowej 91. Ta reklama nie podoba się mieszkańcom Tczewa - jedni są oburzeni, inni zniesmaczeni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew emitujemy w co drugi czwartek o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Kolejna audycja odbędzie się 25 czerwca. Opinie w Radiu Tczew prowadzi Bartosz Listewnik.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe