Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku ponownie otwiera kolejne swoje oddziały - wśród nich tczewskie Muzeum Wisły

  • 30.05.2020, 16:38 (aktualizacja 30.05.2020, 17:18)
  • Redakcja
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku ponownie otwiera kolejne swoje oddziały… fot. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Podziel się:

Oceń:

30 maja otwarte zostały kolejne oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Zwiedzać można już tczewskie Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków, gdański Żuraw, Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich i Muzeum Rybołówstwa w Helu.

Narodowe Muzeum Morskie jest wieloodziałowe, w związku z czym wymagało wielu przygotowań związanych z ponownym przyjęciem gości. Teraz do otwartych już Spichlerzy na Ołowiance, "Sołdka" i Ośrodka Kultury Morskiej dołączają kolejne oddziały w Trójmieście i poza nim.

 

Wszystkie nasze obiekty spełniają wymogi sanitarne i epidemiologiczne i uzyskały stosowne opinie właściwych Inspektoratów Sanitarnych.

~ Robert Domżał, Dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego

 

W Żurawiu, w którym może maksymalnie przebywać jednocześnie 30 osób, oraz w oddziałach poza Trójmiastem, dostępne są środki do dezynfekcji rąk. Przeprowadzane są też cykliczne czynności sanitarne, związane z utrzymaniem czystości w udostępnianej przestrzeni. Systematycznie dezynfekowane są również klamki, poręcze oraz otwarte toalety. Aktualnie niedostępne dla zwiedzających są te wystawy, na których znaleźć można np. ekrany dotykowe. Otwarte są już niemal wszystkie oddziały Muzeum Morskiego, oprócz gdyńskiego "Daru Pomorza".

1 lipca z kolei, w tczewskim Centrum Konserwacji Wraków Statków i Muzeum Wisły, otwarta zostanie pierwsza wystawa, po przymusowym zamknięciu muzeum z powodu pandemii koronawirusa. Będzie to wystawa prac malarskich Mirosława Bruckiego pt. "Moja Wisła". Przypomnijmy, że tczewski oddział otwarty jest od wtorku do niedzieli, w godzinach 10-16.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe