"Jesteśmy przyjaciółmi". Jak to jest mieć hobby - wspólne granie muzyki [ROZMOWA]

  • 31.05.2020, 09:43 (aktualizacja 31.05.2020, 10:34)
  • Barbara Jackiewicz
"Jesteśmy przyjaciółmi". Jak to jest mieć hobby - wspólne granie muzyki [ROZMOWA] fot. Rafał Kobyłecki / jurastudio.net

Podziel się:

Oceń:

1 kwietnia blues rockowy zespół Stoner Band z Łodzi zadebiutował płytą "Szare sprawy". Z powodu epidemii koronawirusa muzycy nie mogli dać się poznać od strony koncertowej, ale w serwisach internetowych można posłuchać ich muzyki. W naszym studiu rozmawialiśmy z gitarzystą i liderem Tomaszem Olejniczakiem.

Zespół powstał we wrześniu 2012 roku z inicjatywy gitarzysty Tomasza Olejniczaka, który po latach przerwy powrócił do grania. Zaprosił do współpracy perkusistę Rafała Szkobla i basistę Tomasza Urbaszka. Pierwszą wokalistką była Marta Kosiorek, która śpiewała do 2014 roku. Zastąpiła ją Weronika Musiał, a zespół zmienił nazwę na com.Promise. Ale przed wydaniem pierwszej długogrającej płyty członkowie zespołu postanowili wrócić do pierwotnej nazwy.

W pierwszej części rozmowy Tomek opowiedział, jakie były koleje losu zespołu od powstania do dziś, o członkach zespołu, pierwszej EPce oraz nagrywaniu muzyki "na setkę":

loadingŁaduję odtwarzacz...

Druga część rozmowy poświęcona jest głównie nowej płycie "Szare sprawy", jej premierze i dostępności, produkcji teledysku do utworu "Życie". Jest też rzecz o różnorodności gatunkowej i o... braku koncertów spowodowanym epidemia koronawirusa. Ale też o poszukiwaniu odpowiednich brzmień i wokalu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To jest kwintesencja. Wszystko zostało "wydżemowane" na próbach, wyszło spontanicznie na żywo - Tomasz Olejniczak, Stoner Band

Muzykę, jaką tworzy grupa Stoner Band, można zakwalifikować do blues rocka. W trzeciej i ostatniej części rozmowy zapytałam o nazwę grupy, która kojarzy się przede wszystkim z gatunkiem muzycznym zwanym stoner rockiem. Tomasz wspomina też o przyjaźni łączącej członków grupy i radości, jaką daje im wspólne granie dla przyjemności:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie chcieliśmy się szufladkować. Trochę nazwa nas może szufladkować, ale trudno jest nas wrzucić w jeden gatunek i to jest moim zdaniem plus zespołu.

Muzyka to nasze hobby. My się spotykamy, zamiast pójść na działkę czy pojechać na ryby. Spotykamy się towarzysko, na próbach jest wesoło.

Jeszcze przed premierą płyty powstał pierwszy teledysk promujący album, do utworu "Życie":

Więcej informacji o zespole Stoner Band i muzykę znajdziecie na facebook.com/StonerBandLodz oraz na oficjalnej stronie stonerband.pl.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe