Zostań twórcą kultury! Kompozytor Maciej Zakrzewski zaprasza do współpracy

  • 03.06.2020, 12:44 (aktualizacja 03.06.2020, 13:43)
  • Redakcja
Zostań twórcą kultury! Kompozytor Maciej Zakrzewski zaprasza do współpracy fot. pixabay

Podziel się:

Oceń:

W ramach projektu “Kultura w sieci” Maciej Zakrzewski, adiunkt Akademii Muzycznej w Gdańsku i współtwórca Tczewskich Wieczorów Organowych skomponuje cykl pieśni, które później zaprezentuje z sopranistką Dorotą Szczepańską w przestrzeni internetowej.

Cykl pieśni powstanie w oparciu o polską poezję, a dokładniej: stworzą go propozycje melomanów, nadesłane za pomocą mediów społecznościowych. Propozycje dotyczące wierszy, które mają stać się inspiracją, można zgłaszać na stronie Zakrzewski-composer/organist.

 

Poezja ma oddawać nastrój czasów, w jakich żyjemy.

- Maciej Zakrzewski

 

Wybór poezji jest dowolny ale znaczenie mają melodyjność i rytmiczność wiersza. Nie każdy utwór się do tego nadaje. Są takie, które mają charakter dramatyczny i te nie zawsze dają możliwość przełożenia go na utwór muzyczny. Jak mówi pomysłodawca projektu, mogą to być wiersze białe, ale żeby mieć pewność czy dany utwór da się opracować muzycznie, warto przeczytać go na głos i zobaczyć czy jest melodyjny. Wiersze można nadsyłać do 7 czerwca.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Maciejem Zakrzewskim, pomysłodawcą projektu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Dziś internet okazuje się ważną przestrzenią, ersatzem za pomocą którego możemy komunikować się ze swymi odbiorcami. Nie zamieni to relacji na żywo - pozwoli jednak na przetrwanie żywej sztuki.

 

Więcej informacji o autorze projektu przeczytacie TUTAJ

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe