Wirtualny zbiór pocztówek z Tczewa i okolic

  • 05.06.2020, 12:52 (aktualizacja 05.06.2020, 13:19)
  • Redakcja
Wirtualny zbiór pocztówek z Tczewa i okolic fot. skarbnica.tczew.pl

Podziel się:

Oceń:

Zakończył się proces digitalizacji oraz opracowania kart pocztowych, dostępnych w zbiorach Sekcji Historii Miasta Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Łącznie na stronie Skarbnicy Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej udostępniono 901 obiektów, pochodzących z kolekcji Ireneusza Dunajskiego, Tomasza Spionka oraz Stanisława Zaczyńskiego. Wszystkie eksponaty opracowane zostały w oparciu o mapy katastralne, archiwalia, Ewidencję Dóbr Kultury, a także publikacje tematyczne.

fot. skarbnica.tczew.pl

 

Na stronie skarbnica.tczew.pl dostępnych jest już również 50 zaproszeń, składających się na liczącą kilka tysięcy eksponatów kolekcję dokumentów życia społecznego. Władze Miejskiej Biblioteki Publicznej zapowiadają, że to dopiero początek prac nad publikacją zbiorów i jeszcze setki tysięcy materiałów sukcesywnie będzie się pojawiać w przestrzeni wirtualnej. 

fot. skarbnica.tczew.pl

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe