Tratwą przez Wisłę - Poczta Wodna już wkrótce zawita do Tczewa

  • 10.06.2020, 14:15 (aktualizacja 16.06.2020, 14:55)
  • Redakcja
Tratwą przez Wisłę - Poczta Wodna już wkrótce zawita do Tczewa fot. załoga tratwy "Pielgrzym"

Podziel się:

Oceń:

Już niebawem do Tczewa przybędzie tratwa "Pielgrzym", której załoga pomaga realizować ideę Poczty Wodnej. Wszystko to z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II i zaślubin Polski z morzem.

Najprawdopodobniej w niedzielę, 21 czerwca, do tczewskiej przystani po raz kolejny przybije tratwa „Pielgrzym”, która w tym roku pełni również funkcję Poczty Wodnej. Z tej okazji Poczta Polska wydała okolicznościową kartkę z Mostem Tczewskim i dawnym budynkiem Szkoły Morskiej. Opowiedział o niej Marek Padjas, kapitan tratwy "Pielgrzym":

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Przez Pocztę Polską została wydana piękna karta pocztowa, z wizerunkiem Mostu Tczewskiego. Filateliści i nie tylko oni, będą mogli przybić sobie datownik w Tczewie.

~ Marek Padjas, Kapitan tratwy "Pielgrzym"

 

Działanie tej wyjątkowej poczty polega na tym, że przesyłki z miejsca nadania przewozi się drogą wodną, do Urzędu Pocztowego w Pucku. Nadać np. pocztówkę można w kilku punktach nadawczych zlokalizowanych w: Krakowie, Sandomierzu, Płocku, Puławach, Toruniu i Tczewie. O tym, w jaki sposób zorganizowana jest poczta na tratwie, mówi Elżbieta Kaczyńska, z Poczty Polskiej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Urząd Pocztowy w Pucku po otrzymaniu przesyłek ze specjalnej poczty wodnej, opracuje je, umieszczając odcisk dzienny datownika oraz pieczątkę o treści "Przewieziono tratwą "Pielgrzym" na trasie urząd nadania - Urząd Pocztowy Puck. Po ich opracowaniu, przesyłki zostaną przesłane do adresatów.

~ Elżbieta Kaczyńska, Poczta Polska

 

Jeśli mieszkaniec Tczewa chciałby nadać dowolną kartkę lub list Pocztą Wodną, to korespondencję musi dostarczyć do Urzędu Pocztowego przy ul. Dąbrowskiego do 17 czerwca. Dodatkowo z okazji rejsu tratwy "Pielgrzym" Poczta Polska wydała serię okolicznościowych kartek. Ta dedykowana Tczewowi zawiera zdjęcia autorstwa Adama Murawskiego. Niestety jej nakład w tczewskiej placówce już się skończył.

Poczta Polska cyklicznie organizuje różnego rodzaju poczty specjalne, np. pieszą, dyliżansową oraz balonową.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe