Neurologopedia w praktyce [ROZMOWA]

  • 19.06.2020, 08:45 (aktualizacja 29.06.2020, 16:27)
  • Aleksandra Hotowy
Neurologopedia w praktyce [ROZMOWA] fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

W "Psychologicznej Audycji Nienazwanej" rozmawialiśmy z neurologopedą, Iloną Misiewicz-Brzozowską o trudnościach występujących u dzieci z różnymi zaburzeniami w obszarze mowy.

Przyczyny problemów z rozwojem mowy u dziecka mogą wynikać zarówno z zaburzeń morfologicznych jak i z deficytów w obszarze ośrodkowego układu nerwowego. Jak tłumaczył nasz gość przyczyn trudności jest wiele. Neurologopedia pozwala je zdiagnozować oraz podjąć odpowiednie kroki w kierunku terapii.

 

Neurologopedia jest nauką, która dedykowana jest zaburzeniom mowy u dorosłych, jak i u dzieci [...] podstawową różnicą w pracy neurologopedy jest to, że pracuje głęboko z ośrodkowym układem nerwowym, w takiej perspektywie nie tylko związanej z komunikacją, z uszkodzeniem mowy ale również ze stymulacją ośrodkowego układu nerwowego, taką pierwotną.

- Ilona Misiewicz-Brzozowska

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rozmowa dotyczyła także postępowania diagnostycznego oraz oddziaływań terapeutycznych. Są one ważne we wczesnym okresie rozwoju. Na szczególną uwagę zasługuje kwestia okresu prenatalnego oraz noworodkowego. O tym temacie porozmawiamy już 9 lipca.

Więcej o pracy naszego gościa możecie przeczytać TUTAJ

Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe