Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 14:06
Reklama Przekaż 1,5 % podatku dla Ewy Misztal
Reklama

Neurologopedia w praktyce [ROZMOWA]

W "Psychologicznej Audycji Nienazwanej" rozmawialiśmy z neurologopedą, Iloną Misiewicz-Brzozowską o trudnościach występujących u dzieci z różnymi zaburzeniami w obszarze mowy.
Neurologopedia w praktyce [ROZMOWA]

Autor: fot. Aleksandra Kęprowska

Przyczyny problemów z rozwojem mowy u dziecka mogą wynikać zarówno z zaburzeń morfologicznych jak i z deficytów w obszarze ośrodkowego układu nerwowego. Jak tłumaczył nasz gość przyczyn trudności jest wiele. Neurologopedia pozwala je zdiagnozować oraz podjąć odpowiednie kroki w kierunku terapii.

 

Neurologopedia jest nauką, która dedykowana jest zaburzeniom mowy u dorosłych, jak i u dzieci [...] podstawową różnicą w pracy neurologopedy jest to, że pracuje głęboko z ośrodkowym układem nerwowym, w takiej perspektywie nie tylko związanej z komunikacją, z uszkodzeniem mowy ale również ze stymulacją ośrodkowego układu nerwowego, taką pierwotną.

- Ilona Misiewicz-Brzozowska

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Rozmowa dotyczyła także postępowania diagnostycznego oraz oddziaływań terapeutycznych. Są one ważne we wczesnym okresie rozwoju. Na szczególną uwagę zasługuje kwestia okresu prenatalnego oraz noworodkowego. O tym temacie porozmawiamy już 9 lipca.

Więcej o pracy naszego gościa możecie przeczytać TUTAJ


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama