Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 23:10

Piłkarki Pogoni mistrzyniami II ligi! Teraz czeka je walka o najwyższą klasę rozgrywkową

W niedzielę, 21 czerwca na stadionie przy ul. Elżbiety zawodniczki Pogoni Tczew pokonały drużynę WAP Włocławek w meczu, którego stawką był tytuł mistrzyń II ligi kobiet. Po zaciętym spotkaniu, ostatecznie Pogoń wygrała 4:1 i może przygotowywać się do meczu barażowego o awans do pierwszej ligi. Starcie z AZS UW Warszawa odbędzie się w sobotę 27 czerwca.

Autor: fot. Ireneusz Makiła / FB Pogoń Tczew

W momencie przerwania w związku z epidemią rozgrywek w II lidze kobiet, Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew i WAP Włocławek znajdowały się na czele tabeli z takim samym dorobkiem 27 punktów. W pierwszym meczu tych drużyn włocławianki wygrały u siebie 2:1. Związek podjął decyzję, że do wyłonienia mistrza konieczne jest rozegranie rewanżu, ponieważ regulamin przewiduje, iż w przypadku takiej samej liczby punktów o miejscu decyduje wynik dwumeczu. O ustaleniach pisaliśmy TUTAJ.

Po zwycięskim dla tczewianek spotkaniu udało nam się porozmawiać z trenerem Pogoni Mateuszem Sroką i zdobywczynią bramki na 3:1 dla Pogoni Viktorią Osowską, którzy opowiedzieli nam o przygotowaniach do meczu o mistrzostwo. Czy treningi wyglądały inaczej niż zwykle?

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

O przebiegu spotkania i wsparciu kibiców, którzy nie mogli wejść na stadion ze względu na obostrzenia mówi Viktoria Osowska:

Mecz nie rozpoczął się po myśli Pogoni. Prowadzenie objęły przyjezdne po golu w 18 minucie Oliwii Frontczak. Jeszcze przed przerwą, w 42 minucie wyrównała Magdalena Sobal. W drugiej połowie trafiały tylko tczewianki. Po golu Martyny Tryki w 64 minucie wyrównał się stan rywalizacji, gdyż straty z Włocławka zostały odrobione. Kwadrans przed końcem na 3:1 strzałem z dystansu gola zdobyła Viktoria OsowskaW 80 minucie skutecznie wykonanym rzutem karnym, wynik spotkania ustaliła Magdalena Sobal.

O kolejnych wyzwaniach stojących przed Pogonią Tczew oraz o tym, gdzie można znaleźć transmisje spotkań mówi trener Sroka:

Mecz barażowy o awans do I ligi z AZS UW Warszawa odbędzie się w sobotę, 27 czerwca. Kwestia awansu rozstrzygnie się w jednym spotkaniu. Miejsce rozegrania barażu zostanie wyznaczone w kolejnych dniach.

Wszystkie informacje dotyczące spotkań dostępne są na facebookowym profilu klubu