II zjazd bilardowej ekstraklasy udany dla tczewskiej Arkadii

  • 22.06.2020, 16:10 (aktualizacja 22.06.2020, 16:35)
  • Redakcja / Arkadia Tczew
II zjazd bilardowej ekstraklasy udany dla tczewskiej Arkadii fot. Arkadiusz Sząszor, prezes Arkadia Tczew Kosmopell Twoja Energia Arkadia Tczew: Kamil Sząszor, Michał Stojałowski, Kacper Konkel, Mateusz Sząszor,

Podziel się:

Oceń:

Drugi zjazd w ramach tegorocznego sezonu bilardowej ekstraklasy okazał się udany dla zespołu Kosmopell Twoja Energia Arkadia Tczew. Drużyna w składzie: Kamil Sząszor, Michał Stojałowski, Kacper Konkel, Mateusz Sząszor odniosła dwa zwycięstwa, a w tabeli zajmuje czwartą lokatę. Następne rozgrywki zaplanowano na wrzesień.

Po trzymiesięcznej przerwie wznowiono pojedynki bilardowe w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tczewska drużyna Kosmopell Twoja Energia Arkadia Tczew podczas drugiego w tym roku zjazdu Bilardowej Ekstraklasy wywalczyła dwa cenne zwycięstwa. Autorami tego sukcesu byli: Mateusz Sząszor, Kamil Sząszor, Michał Stojałowski i Kacper Konkel


W pierwszym meczu Kosmopell Arkadia grała z Akademią Bilardową Rokietnica. Początkowo przewagę uzyskali rokitniczanie, w składzie których grał najbardziej utytułowany polski zawodnik Radosław Babica. Od stanu 4:7 tczewianie przejęli inicjatywę i konsekwentnie budowali swoją przewagę. Bilardziści Akademii Bilardowej doprowadzili do remisu 13:13. Ostatnia partia to popis gry i opanowania nerwów Kosmopell Arkadii, którzy zagrali „partię z kija”, czyli po rozbiciu wbili po kolei wszystkie bile i zwyciężyli w tym meczu.

W drugim meczu poprzeczka przed tczewianami była postawiona znacznie wyżej. Rywalem bili zawodnicy Metal Fach LP Sokółka, w składzie których grało wielu medalistów mistrzostw Polski i Europy. Niespodziewanie mecz rozpoczął się od pewnego prowadzenia bilardzistów z Tczewa. Kacper Konkel i Michał Stojałowski wypracowali przewagę pierwszej sesji 5:1. W drugiej parze bracia Mateusz i Kamil Sząszor mieli za zadanie jako pierwsi dojść do dziesiątej wygranej partii. Po bardzo zaciętej walce przed finałową sesją to Kosmopell Arkadia prowadziła 10:8. Przy stanie 12:12 bardziej odporni psychicznie okazali się zawodnicy z Pomorza. Dwie kolejne wygrane partie przypieczętowały sukces w całym meczu.

 


„Bardzo się cieszę z dwóch zwycięstw podczas tego zjazdu Bilardowej Ekstraklasy. Z jednej strony zapewniło to nam utrzymanie w Ekstraklasie a z drugiej przybliżyło do walki nawet o medale

prezes klubu Kosmopell Arkadia Tczew Arkadiusz Sząszor

 

Po dwóch zjazdach Bilardowej Ekstraklasy Kosmopell Twoja Energia Arkadia Tczew zajmuje w tabeli czwartą lokatę. Jak do tej pory jest to najlepszy ligowy sezon bilardowy dla Arkadii. Kolejny zjazd we wrześniu.

Redakcja / Arkadia Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe