Najpiękniejsze nadwiślańskie pejzaże od 4 lipca będzie można oglądać w Muzeum Wisły

  • 28.06.2020, 09:00
  • Redakcja
Najpiękniejsze nadwiślańskie pejzaże od 4 lipca będzie można oglądać w… fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

W piątek 3 lipca w Muzeum Wisły w Tczewie otwarta zostanie wystawa czasowa “Moja Wisła". Będzie można na niej obejrzeć 30 obrazów Mirosława Bruckiego.

O szczegółach ekspozycji, którą mieszkańcy będą mogli oglądać już od 4 lipca opowiedziała nam Jagoda Klim, kurator wystawy „Moja Wisła”:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W 2013 i w 2014 roku Mirosław Brucki odbył samotną wyprawę Wisłą małą łodzią żaglową „Delfin”. Malarz i konserwator zabytków z Narodowego Muzeum Morskiego płynął historycznym szlakiem flisaków: z Krakowa do Gdańska.

Owocem podróży, która odbyła się w dwóch etapach, jest kolekcja trzydziestu obrazów, przedstawiających najpiękniejsze nadwiślańskie pejzaże i panoramy. Prace zostały wyeksponowane w kolejności zgodnej z kierunkiem podróży artysty, a między płótnami wkomponowano zapiski z dziennika pokładowego, który jest osią czasu ekspozycji.

Wystawa Mirosława Bruckiego w Muzeum Wisły w Tczewie to zaproszenie w podróż malowaną nastrojem i emocjami artysty, która potwierdza, że w życiu najważniejsza jest droga, nie cel, a Wisła jest piękna zawsze. Głównym eksponatem (poza obrazami) wystawy „Moja Wisła” jest łódka „Delfin”, która dzielnie spisywała się podczas rejsu, a po wyprawie została podarowana przez właściciela do zbiorów Muzeum.

- materiały prasowe

 

fot. materiały prasowe

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe