Wybory prezydenckie 2020 - sprawdziliśmy stan przygotowania komisji w Tczewie

  • 24.06.2020, 09:22 (aktualizacja 24.06.2020, 16:47)
  • Redakcja
Wybory prezydenckie 2020 - sprawdziliśmy stan przygotowania komisji w Tczewie fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 28 czerwca odbędą się wybory na Prezydenta RP. Głosowanie potrwa od godz. 7.00 do 21.00. Większość z około 44,5 tysiąca uprawnionych do głosowania mieszkańców Tczewa wybrało głosowanie tradycyjne, czyli w lokalach wyborczych. Z głosowania korespondencyjnego zamierza skorzystać nieco ponad 200 osób. Składy komisji wyborczych w Tczewie zostały skompletowane. Pracownicy Urzędu Miejskiego organizują też wsparcie w dotarciu do lokali dla osób niepełnosprawnych.

W Tczewie do oddania głosu w tegorocznych wyborach prezydenckich uprawnionych jest ok. 44,5 tys. osób (44 403 osoby na dzień 17 czerwca). Obwodowe komisje wyborcze zostały skompletowane - pracować w nich będzie blisko 240 osób. Głosowanie zostanie przeprowadzone w 28 obwodowych komisjach wyborczych. Trzy z nich to obwody zamknięte utworzone w szpitalach. Chęć głosowania korespondencyjnego zgłosiło zaledwie 208 osób. Mówi rzecznik Urzędu Miejskiego w Tczewie, Małgorzata Mykowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Siedziby obwodowych komisji wyborczych nie ulegają zmianie w stosunku do poprzednich wyborów, ale w niektórych przypadkach zmienia się pomieszczenie, w którym odbywać się będzie głosowanie. Taka sytuacja jest m.in. w komisjach utworzonych w szkołach podstawowych nr 2, 5, 8.

Dokładne adresy lokali wyborczych wraz z granicami obwodów można sprawdzić w załączniku obwieszczenia prezydenta Tczewa z dnia 10 czerwca, które znajduje na miejskim portalu wrotatczewa.pl 

W lokalach wyborczych obowiązywać będzie specjalny reżim sanitarny. Wyborcy powinni przygotować maseczki lub przyłbice, zdezynfekować ręce przed wejściem do lokali, w których będzie mogła przebywać nie więcej niż jedna osoba na 4m2 (nie wliczając członków komisji).

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak podczas każdych wyborów osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać ze wsparcia pracowników Urzędu Miejskiego. Mogą skorzystać z transportu samochodem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych i pomocy (tj. zniesienia wózka inwalidzkiego z mieszkania, wniesienia wózka inwalidzkiego do mieszkania, sprowadzenia z wyższych pięter budynku osób poruszających się o kulach) do siedziby obwodowej komisji wyborczej. Taką potrzebę należy zgłosić do Urzędu Miejskiego w Tczewie do dnia 26 czerwca  do godz. 14.00. pod nr tel. 58 77 59 309 lub  58 77 59 307.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W dniu wyborów 28 czerwca wyborcy niepełnosprawni mogą zgłaszać chęć udziału w głosowaniu bezpośrednio do kierowcy pojazdu pod nr tel. 507 130 496 (kierowca dyżuruje w godz. od 12:00 do 15:00 i od 17:00 do 19:00), jednak osoby te muszą z mieszkania dotrzeć do podstawionego pojazdu we własnym zakresie lub przy pomocy członków rodziny. Numer rejestracyjny samochodu Remault Trafic GTC 04967.

Więcej o tegorocznych wyborach prezydenckich przeczytacie także TUTAJ.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe