Prawie 6 milionów zł dla Tczewa w ramach tarczy antykryzysowej

  • 25.06.2020, 13:18 (aktualizacja 25.06.2020, 13:34)
  • Redakcja / Wrota Tczewa
Prawie 6 milionów zł dla Tczewa w ramach tarczy antykryzysowej fot. wrotatczewa.pl

Podziel się:

Oceń:

Miasto Tczew otrzyma niemal 6 milionów zł w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Gmina wiejska Tczew uzyska ponad 2 mln zł, a powiat tczewski 4 mln. Łącznie samorządy z naszego powiatu otrzymają ok. 15 mln zł.

Środki zostały symbolicznie przekazane samorządowcom w środę, 24 czerwca przez posła Kazimierza Smolińskiego podczas spotkania w Urzędzie Gminy. Pieniądze wpłyną na konta gmin we wrześniu i będą mogły zostać wykorzystane bezterminowo. Pomoc jest bezzwrotna, ale musi być przeznaczona na cele inwestycyjne.

Tczew z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych otrzyma prawie 5,8 mln, do powiatu trafią ponad 4 mln zł, z kolei gmina wiejska Tczew otrzyma 2,3 mln. Konto gminy Gniew zasili ponad milion, gminy Pelplin prawie 1,5 miliona, a gminy Subkowy i Morzeszczyn po 500 tys. zł.

Władze Tczewa jeszcze nie zdecydowały, na co zostaną przeznaczone dodatkowe środki, które stanowić będą aż 20 procent całego miejskiego budżetu na inwestycje. Niewykluczone, że dzięki tej pomocy zostanie sfinansowane dokończenie budowy stadionu lekkoatletycznego.

Redakcja / Wrota Tczewa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe