Uchwyć krajobraz i wygraj nagrodę - konkurs fotograficzny "Pomorskie w kadrze"

  • 27.06.2020, 10:00
  • Redakcja
Uchwyć krajobraz i wygraj nagrodę - konkurs fotograficzny "Pomorskie w kadrze" fot. Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

W Pomorskim Biurze Planowania Regionalnego trwają prace nad sporządzeniem tzw. audytu krajobrazowego. W ramach jego promocji organizowany jest krajobrazowy konkurs fotograficzny pod nazwą "Pomorskie w kadrze".

Konkurs "Pomorskie w kadrze" organizowany jest w ramach działań związanych z audytem krajobrazowym. Identyfikuje on krajobrazy występujące na całym obszarze województwa, określa ich cechy charakterystyczne oraz dokonuje oceny ich wartości, w tym wyznacza najbardziej wartościowe krajobrazy – tzw. krajobrazy priorytetowe. Jednym z głównych celów konkursu jest promocja walorów przyrodniczych, historycznych, kulturowych, krajobrazowych i turystycznych województwa pomorskiego. O szczegółach audytu oraz konkursu mówi Anna Łosiak z Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego w Gdańsku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Tak naprawdę ten konkurs to jest taki przyczynek do tego, żeby zachęcić - zarówno mieszkańców województwa, jak i sympatyków, bo to nie koniecznie jest skierowane do osób mieszkających u nas w województwie, ale również odwiedzających nas - do tego żeby spojrzeć takim właśnie okiem aparatu fotograficznego na tę przestrzeń i podzielić się swoimi pomysłami na to, co w tym krajobrazie ich najbardziej urzeka, jakie miejsca są dla nich szczególnie istotne. Myślę że te wyniki również posłużą nam troszeczkę jako taki rodzaj, takiej ankiety, które faktycznie miejsca w województwie są wskazywane jako takie interesujące z tego punktu widzenia.

 

Konkurs skierowany jest zarówno do osób profesjonalnie zajmujących się fotografią, jak również do amatorów. Osoby niepełnoletnie także mogą wziąć udział w rywalizacji za zgodą rodziców. Fotografie mogą być zgłaszane do konkursu w czterech kategoriach:

  • KRAJOBRAZ – PRZYRODA (zdjęcia obiektów i krajobrazów przyrodniczych)
  • KRAJOBRAZ – ARCHITEKTURA I URBANISTYKA (zdjęcia obiektów i układów architektonicznych)
  • KRAJOBRAZ – KULTURA i TRADYCJA REGIONU (zdjęcia dokumentujące działalność kulturalną i jej materialne przejawy, a także elementy charakterystyczne dla tradycyjnych, regionalnych form działalności człowieka)
  • KRAJOBRAZ „Z LOTU PTAKA" (zdjęcia wykonane z przestrzeni powietrznej, w tym za pomocą drona)

Do kiedy i gdzie można zgłosić się do konkursu?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Zgłoszenia przyjmujemy od 1 lipca do 20 września poprzez  formularz internetowy, który jest dostępny u nas na stronie i będzie aktywny od 1 lipca.

 

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 20 października w Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. Poza uroczystym wręczeniem nagród i wyróżnień, odbędzie się też konferencja i wystawa krajobrazowa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na laureatów czeka nagroda główna dla najlepszej fotografii oraz najlepszych zdjęć w pozostałych kategoriach. Zwycięzcy otrzymają bony o łącznej wartości 4 500 złotych, które będzie można wykorzystać w sklepach oferujących urządzenia i akcesoria fotograficzne.

Dodatkowo przyznane zostaną wyróżnienia w postaci upominków. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz formularz zgłoszeniowy (będzie on aktywny od 1 lipca) znajdziecie na stronie internetowej Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe