Nowa przestrzeń i szersza oferta wsparcia dla dzieci w Starogardzie Gdańskim [ROZMOWA]

  • 26.06.2020, 12:00 (aktualizacja 26.06.2020, 12:01)
  • Redakcja
Nowa przestrzeń i szersza oferta wsparcia dla dzieci w Starogardzie Gdańskim [ROZMOWA] fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

W czwartek, 25 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie nowego piętra starogardzkiego Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Dzięki nowym 180 m/kw możliwe będzie wdrożenie kolejnych działań i rozszerzenie oferty placówki. W Centrum powstały miedzy innymi nowe pokoje do terapii indywidualnej i grupowej. Ma ono w tej chwili pod swoją stałą opieką około 100 rodzin, a planuje poszerzenie działalności, w tym o osoby z rodzinnej pieczy zastępczej z powiatu tczewskiego.

Od tego roku CPD podpisało z powiatem tczewskim umowę na objęcie wsparciem rodziny i dzieci przebywające w pieczy zastępczej. Nowe przestrzenie pozwolą na pracę indywidualna z 6 osobami jednocześnie, co zmniejszy kolejkę oczekujących na pomoc. W miarę możliwości spotkania osób z jednej rodziny prowadzone będą w tym samym czasie tak, aby nikt nie musiał jeździć na spotkania w różnych terminach. 

 

W lipcu rozpoczynamy zajęcia grupowe dla rodziców metodą Lighthouse. To jest metoda mentalizacji oparta na która polega na tym, że rodzice, dorośli poznają lepiej uczucia emocje dzieci. Przez co mogą w adekwatny sposób dla osoby dorosłej reagować na zachowania swoich dzieci. 

- Aurelia Jankowska

 

O szczegółach funkcjonowania placówki rozmawialiśmy z koordynatorką Centrum, Aurelią Jankowską:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głównym celem działania Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Starogardzie Gdańskim oraz pracy zespołu terapeutów jest wsparcie dzieci pokrzywdzonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym. To także uczestnictwo w procedurach sądowych. Dlatego też pomoc udzielana w Centrum opiera się na interdyscyplinarnej, kompleksowej  i profesjonalnej pracy.

Fundacja dysponuje także specjalnym pokojem do przesłuchań dzieci. Jest to pomieszczenie zapewniające poczucie bezpieczeństwa zeznającemu dziecku i pozwala na uniknięcie bezpośredniego kontaktu z policją czy prokuratorem. Służby te uczestniczą w przesłuchaniu w osobnym pomieszczeniu, gdzie zarówno dźwięk jak i obraz z pokoju przesłuchań jest nagrywany.

 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę dąży do tego, by wszystkie dzieci miały bezpieczne dzieciństwo i były traktowane z poszanowaniem ich godności i podmiotowości. Chronimy dzieci przed krzywdzeniem i pomagamy tym, które doświadczyły przemocy, by znały swoje prawa, wierzyły w siebie i cieszyły się  życiem.

                                                                                                                                                                                                                                      - Fundacja Dajemy dzieciom Siłę

 

Więcej o działaniach Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę opowiedziała nam Prezes Zarządu Monika Sajkowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe