Powstał projekt specustawy o moście

  • 26.06.2020, 12:03 (aktualizacja 29.06.2020, 13:34)
  • Redakcja
Powstał projekt specustawy o moście fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

25 czerwca podczas konferencji prasowej na tczewskim bulwarze posłowie Platformy Obywatelskiej zaprezentowali przygotowany przez nich projekt specustawy dotyczącej przejęcia Mostu Tczewskiego przez Skarb Państwa z rąk Powiatu Tczewskiego i zorganizowania w nim filii Muzeum II Wojny Światowej. W poprzednich dniach swoje deklaracje rozwiązania kwestii odbudowy mostu zapowiedzieli też politycy PiS, posłowie oraz radni powiatowi tego ugrupowania.

W czwartek, 25 czerwca na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie, politycy Platformy Obywatelskiej zorganizowali konferencje prasową, podczas której spotkali się z lokalnymi społecznikami ze Społecznego Komitetu Odbudowy Mostu i przedstawili przygotowany projekt specustawy. Zgodnie z nim Most Tczewski miałby zostać przejęty przez Skarb Państwa, a następnie stałby się filią Muzeum II Wojny Światowej. Aby specustawa mogła zostać złożona w Sejmie, musi się pod nią podpisać przynajmniej 35 posłów. Politycy PO zapowiedzieli, że będą nakłaniać posłów różnych partii, zwłaszcza z Pomorza, do poparcia projektu.

Mówią posłanki PO Małgorzata Chmiel i Agnieszka Pomaska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, wcześniej działacze PiS deklarowali, że wkrótce kwestia przyszłości mostu zostanie rozwiązana, a przedstawiona propozycja spodoba się mieszkańcom regionu. Mówiła o tym m.in. Barbara Kamińska, radna Powiatu Tczewskiego, na czerwcowej sesji. Można o tym posłuchać TUTAJ. 

Na odbudowę Mostu Tczewskiego wydano dotąd 70 mln zł, a potrzeba jeszcze ok. 200 mln. Zarówno PO jak i PiS w trakcie swoich rządów przeznaczyły z rezerwy subwencji ogólnej miliony zł.

Więcej na temat najnowszych politycznych deklaracji w sprawie odbudowy mostu można zobaczyć w materiale Bartosza Listewnika w telewizji Tetka

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe