czwartek, 28 marca 2024 21:23

Tczewianki w I lidze! Pogoń wysoko wygrała i wywalczyła awans

Tczewskie piłkarki odniosły wielki sportowy sukces. Dzięki zwycięskiemu barażowemu spotkaniu z AZS UW Warszawa awansowały do I ligi kobiet. Decydujący mecz, rozegrany w Brodnicy, zakończył się wysokim zwycięstwem Pogoni Tczew aż 5:1. Sprawdziliśmy, co czeka tczewskie piłkarki w kolejnym sezonie.

Autor: fot. FB Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew

Piłkarki Pogoni "Gościniec nad Wisłą" Tczew awansowały do I ligi kobiet. Przypomnijmy, w ostatnich tygodniach zawodniczki z Tczewa zdobyły mistrzostwo II ligi i dzięki zwycięstwu z WAP Włocławek otrzymały możliwość gry w barażu o awans do wyższej klasy rozgrywkowej - pisaliśmy o tym TUTAJ. W meczu barażowym, rozegranym 27 czerwca na neutralnym stadionie w Brodnicy, tczewianki pokonały zawodniczki AZS-u Uniwersytetu Warszawskiego aż 5:1.

Zapytaliśmy trenera Pogoni Mateusza Srokę o ocenę tego spotkania:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

[...] nie wiedzieliśmy na co stać przeciwnika. Znaliśmy tylko 2-3 zawodniczki z Warszawy [...] mecz ustawiła bramka zdobyta w 5 minucie [...]  już potem się łatwiej grało.

Pogoń Tczew wyszła na prowadzenie już w 5 minucie meczu, po strzale Magdaleny Sobal. Ta sama zawodniczka zdobyła jeszcze bramkę z rzutu karnego tuż przed  przerwą. Druga połowa również zaczęła się bramki dla Pogoni. Tym razem strzelczynią była Magdalena Górska. W 86 minucie meczu bramkę na 4:0 zanotowała Joanna Ścisłowska. W 88 minucie AZS UW zdobył honorowego gola. Wynik spotkania na 5 do 1 ustaliła Julia Jędrzejewska. Co zdaniem trenera Sroki zadecydowało o sukcesie w Brodnicy?

Po pandemii kiedy można było już trenować, miałem dostępną całą kadrę. Sporo dziewczyn bardzo młodych, bardzo głodnych sukcesu, chcących trenować , chcących się rozwijać. [...] Dziewczyny są cały czas mocno zaangażowane, wierzyły w  to,  że będą grały w następnym sezonie w pierwszej lidze.

Jakie są plany tczewskiego klubu na najbliższe tygodnie i jak zapowiadają się rozgrywki w I lidze:

W kolejnych tygodniach Pogoń walczyć będzie w Pucharze Polski w plażowej piłce nożnej. Po tygodniowej przerwie Pogoń wróci do treningów przed rozpoczęciem rywalizacji wśród 24 najlepszych zespołów w kraju. W Tczewie na stadionie przy ul. Elżbiety kibice będą mogli zobaczyć zespoły m.in. z Olsztyna czy Rzeszowa. W związku z grą w najwyższej klasie rozgrywkowej, klub czekają również wyzwania finansowe, w których pomóc mogą nowi sponsorzy:

Przechodzimy z wyjazdów pomiędzy 4 województwami na 16 województw, więc koszty na pewno będą dużo wyższe. [...] będziemy chcieli się wzmocnić kilkoma zawodniczkami. To są też kolejne koszta. Od dzisiaj działamy i szukamy potencjalnych sponsorów.

Wszystkie relacje, wyniki oraz zapowiedzi przyszłych spotkań można znaleźć na facebookowym profilu klubu