Mimo epidemii starosta nie zrezygnował z przyznania nagród dla działaczy kultury i sportu

  • 29.06.2020, 13:44 (aktualizacja 29.06.2020, 15:00)
  • Redakcja
Mimo epidemii starosta nie zrezygnował z przyznania nagród dla działaczy…

Podziel się:

Oceń:

W tym roku Starostwo Powiatowe w Tczewie odwołało uroczystą galę wręczenia nagród w dziedzinie kultury i sportu. Mimo utrudnień wszystkie wnioski o nagrody zostały rozpatrzone przez kapitułę konkursu i zatwierdzone przez starostę. Wyróżnienia niebawem zostaną wypłacone.

Od 2007 starosta tczewski przyznaje nagrody, których celem jest przede wszystkim uhonorowanie i wsparcie artystów, twórców kultury, animatorów życia kulturalnego, sportowców oraz trenerów sportowych. Co roku też odbywała się gala, podczas której władze powiatowe uroczyście wręczały nagrody i doceniały wysiłek wyróżnionych twórców kultury i sportowców, ich wkład w rozwój lokalnej społeczności. W tym roku, z uwagi na trwający stan zagrożenia epidemicznego, starosta zmuszony był do odwołania imprezy. Nie zrezygnował jednak z przyznania nagród - wnioski zostały już rozpatrzone przez kapitułę konkursu i zatwierdzone przez starostę, a nagrody zostaną wkrótce wypłacone.

- W związku ze stanem epidemii zmuszony zostałem do odwołania corocznej uroczystej gali wręczenia nagród, podczas której mieliśmy uhonorować najwybitniejszych przedstawicieli środowisk twórczych i sportowych. Nie oznacza to jednak, że sama procedura przyznania nagród została zagrożona, a nagrody nie zostaną wypłacone – zapewnia Starosta Tczewski, Mirosław Augustyn. - Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym wysłałem specjalny list gratulacyjny z informacją o przyznanej nagrodzie. Gratuluję działaczom sportowym i kulturalnym, którzy swoją działalnością i zaangażowaniem nie tylko realizują swoje cele, ale także pracują na rzecz naszej społeczności. Swoją pasją udowadniacie, jak bardzo zasługujecie na te nagrody i wyróżnienia. Życzę, aby nigdy nie zabrakło wam sił do realizacji swoich zamierzeń oraz, aby kreatywność i pomysłowość były motywacją do wyznaczania dalszych celów zarówno w kulturze, jak i sporcie.

W tym roku zostali wyróżnieni:

W dziedzinie kultury (za całokształt działalności artystycznej) - Wiesława Dolina-Niżyńska

W dziedzinie sportu:

  • w kategorii trener: Józef Krawczykiewicz, Tadeusz Galiński, Sergii Mykhailov, Damian Mielewczyk, Szymon Osnowski, Adam Blok, Natalia Blok oraz Mariusz Marut,
  • w kategorii zawodnik: Weronika Szlagowska, Natalia Wilczewska, Krzysztof Uwijała, Weronika Ewald, Kacper Nawój, Wiktoria Sarnowska, Karolina Biskup, Szymon Wróbel, Agata Kazimierczak, Oskar Slizewski, Magdalena Głodek, Jakub Banaszak, Bartosz Sofiński, Patrycja Strzelczyk, Daniel Ławrynowicz, Mateusz Biskup, Zofia Ciesielska, Piotr Ziółek, Maria Kuchta, Paulina Neubauer oraz Nikodem Wieczorkowski.

Starosta tczewski Mirosław Augustyn przekazał nagrodzonym słowa uznania w formie on-line:

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe