Przez Sudety w szczytnym celu, czyli wyprawa "Do góry nogami" [AKTUALIZACJA]

  • 06.07.2020, 09:00 (aktualizacja 06.07.2020, 13:45)
  • Redakcja
Przez Sudety w szczytnym celu, czyli wyprawa "Do góry nogami" [AKTUALIZACJA] fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

"Do góry nogami - Sudety 2020" - pod takim hasłem rodzinno-przyjacielska grupa podróżników 1 lipca wyruszyła w góry, by zachęcić do wsparcia Stowarzyszenia Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie.

6 LIPCA

Wędrówka rozpoczęła się w Świeradowie Zdroju. Kolejne przystanki to m.in. Szklarska Poręba, Karpacz oraz Bukowiec. Niestety pogoda nie zawsze sprzyjała. O szczegółach pierwszych dni wyprawy rozmawialiśmy z Rafałem Grzenkowskim, który na tym etapie przejście przez Sudety kontynuuje sam:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zbiórkę na Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie znajdziecie na portalu zrzutka.pl. a relację i zdjęcia z wyprawy na Facebooku.


29 CZERWCA

Rafał Grzenkowski, fotograf i nauczyciel informatyki na co dzień pracujący w szkole podstawowej w Miłobądzu, ponownie wyrusza w góry, by zwrócić uwagę na potrzebujących wsparcia. Tym razem zabiera ze sobą córkę oraz dwie przyjaciółki - Martyna i Ania. Grupa będzie przemierzać Główny Szlak Sudecki. Cała trasa liczy około 440 km. Część przejdą wszyscy, resztę Rafał dokończy sam. Celem charytatywnym jest zdobycie środków dla Stowarzyszenia Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie.  

 

Nasze Stowarzyszenie zajmuje się terapią i rehabilitacją dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Tczewa, Powiatu Tczewskiego i Województwa Pomorskiego. Prowadzimy Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Dorosłych, Wypożyczalnię Sprzętu Rehabilitacyjnego. Nasza działalność to też szereg projektów dedykowanych osobom niepełnosprawnym. Do największych należy Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych, Projekt Wspomagamy Rozwój Dziecka czy Specjalistyczne Usługi Opiekuńcze. Co roku naszymi działaniami wspieramy ok 500 osób.

Liczymy, że pomysł, ale przede wszystkim ogromny wysiłek i zaangażowanie pana Rafała zaowocują zaangażowaniem innych osób, firm we wsparcie naszych działań.

Chcielibyśmy prosić Państwa o wsparcie akcji „Do góry nogami”. Ten piękny gest przełożyłby się nie tylko na pomoc naszym podopiecznym ale stanowiłby ogromną dawkę motywacji do pokonania tej trudnej trasy, która wiedzie od Świeradowia-Zdroju przez Góry Izerskie do Szklarskiej Poręby, następnie przez Karkonosze do Karpacza. Kolejnymi etapami będą Rudawy Janowickie do Krzeszowa, Góry Kamienne i Góry Czarne do Jedliny-Zdroju; Góry Sowie, Przełęcz Srebrna, Wambierzyce, Góry Stołowe i Orlickie, Bystrzyckie, Wodospad Wilczki, Masyw Śnieżnika, Krowiarki, Lądek-Zdrój, Góry Złote do Paczkowa, by zakończyć w Prudniku.

Magdalena Okapiec - Kortas, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie

 

fot.Rafał Grzenkowski / Fotoopus Rafał Grzenkowski

 

O przygotowaniach do wyprawy i współpracy w szczytnym celu na naszej antenie mówił Rafał Grzenkowski i jego córka Oliwia oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie Magdalena Okapiec - Kortas:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 


fot. RT

Wyprawa ma potrwać około dwóch tygodni. Relację z jej przebiegu będzie można znaleźć na facebookowym profilu Stowarzyszenia Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie oraz usłyszeć na naszej antenie. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe